View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 22 iul 2013, 23:38:31
Jessica's Avatar
Jessica Jessica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Rina 90's
Date: 159cm, 76.5kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Multumesc frumos Ana, bafta si tine sunt sigura ca intr-un final o sa reusesti,pentru ca pare ca vrei destul de mult. Cat mai multa muncaa din partea amandurora si o sa ajungem unde vrem :*

Laura si GCM, multumesc mult pt sfaturi dar tin South Beach deocamdata si sunt la prima faza unde nu ai deloc voie fructe timp de 2 sapt, deci credeti-ma dupa astea doua sapt o sa stranga mai multe calorii ingerate, insa acum chiar nu stiu cate salate sa mai mananc ca sa ajung la nr potrivit. De exemplu azi am mancat de dimineata un "sandwich" facut din 2 foi de salata verde, cateva felii de rosie, o felie de sunca Praga si un iaurt cu branzica de oaie. La pranz am mancat o salata facuta din salata verde, rosii, piept de pui si ceapa cu putin ulei de masline. Ca gustare am mancat branza de oaie cu o felie de sunca Praga si la cina am mancat ce am mancat si la micul dejun,dar fara sunca. Apoi am mancat 5 masline negre. Nu aveam de gand sa mananc atata Praga, insa nu m-am pregatit si mai ramasesem cu 50 g de piept de pui pe care l-am pus in salata. maine o sa fiu mai bine pregatita. Acum ma apuc de workout, am gasit un canal de youtube foarte bun si in ultimele zile am tot facut de la ele si imi plac. Recomand : XHIT Daily - YouTube
Sa aveti o zi frumoasa maine ! :*
Jessica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2270 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1237 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Jessica; 22 iul 2013 at 23:46:23.