Subiect: Jurnal Suzi ^_^
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 24 aug 2013, 19:44:11
chibiusaify's Avatar
chibiusaify chibiusaify este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Citat:
Anterior postat de tynna Vezi mesajul
Buna Suzi !
Meniul de ieri a fost foarte bun ! Sper ca ai depasit 1000 kcal, chiar si mai mult, pentru ca esti in crestere si organismul tau are nevoie de minim 1000-1200 kcal.

Acel pate vegetal nu este bun pentru nimic, este plin de substante artificiale, coloranti, si substante cancerigene, si nici nu iti ofera nutrienti . Si mie imi placea foarte mult, dar am renuntat la el.

In rest, felicitari pentru meniu !
Multumesc ! Am incercat si eu sa renunt la el acum vreo 2 luni dar m-am intors La naiba cu ziua cand mama a cumparat primul pate de genul

Asa.. meniul de azi :

1.Mic dejun: -Cereale Musli [fulgi de ovaz si fructe deshidratate] cu lapte ---n-a fost un castron plin--
-natural snack [alune, strafide, migdale]- doar un pic
-un mar
-pepene rosu [ o felie]
-juma de felie de snitel de soia
-cateva boabe de struguri
(am facut o pauza intre fructe si restul]

fara prima gustare m-am trezit la 9 si pana am mancat s-a facut 10 jumate

2.Pranz: -jumate de felie paine neagra cu pate vegetal masline +castavete [mda x_X]
-ardei umpluti cu soia si orez [doar unul maricel]
-ciorba de fasole
-snitel de soia fiert
-un castravete mic
-rosii cherry cateva

gustare: -pepene rosu
-natural snack`u cu alune migdale etc

cina: rosii cherry, castravete
-porumb fiert
-jumate de felie de paine neagra cu miere

gustare [pe la 8] : cateva boabe de struguri si 2 pere foarte micute si nu prea dulci. [am mancat asta dupa ce am venit de la sala]

iar la sala: 25 de minute pe banda de alergat, dar de data asta au fost vitezele mai mari [8.7, 9, 10] -- 360 de calorii

maine pauza cu sala, aleluia :3 dar compensez luni si alerg mai mult si azi am depasit 1000 calorii, sunt asa fericita inainte ma straduiam sa nu fac prea multe si acu vreau sa fac )

ah scoala se apropie , mai sunt 3 saptamani, nu-mi vine sa cred x.x trec a 9a si am emotii ca-s mototoala si timida increderea in sine e cheia. cred.
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de chibiusaify; 24 aug 2013 at 19:46:17.