View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 15:54:25
aoede's Avatar
aoede aoede este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iun 2009
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 42
Dieta: personalizata
Date: 172cm, 77.7kg
Mesaje: 88
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Maria - 12kg

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
scumpa asa a zis si omu' meu... de 2 ani(bine de un an am tot incercat si nu se lipea ..) eu tot il baraiam la cap ca incep sa imbatranesc si el o dadea ca nu-s destui baniDAR unde mananca 2 guri are loc si a treia...plus ca mare cheltuiala nu-i cat e bebe... mai incolo cand incepe sa ceara "vreau aia si aia" atunci probabil se va simtzi financiar. Si vreau sa-tzi zic ca eu sunt si tare slifosita...la modu ca prefer sa dau un ban dar sa stau in fatza si sa am calitate...adica prefer 3 hainutze Zara decat 20 walmart. Singura chetuiala stabila sunt scutecele $40 cam la luna si $27 laptele praf cam la 3-4 zile....restu ....dau pe nimicuri...hainutze ...tetine ...jucarii (dar asta doar ca nah merg la cumparaturi si ma simt aiurea sa nu-i iau si lui Edy ceva)...
dar las cand vei pune "tzara la cale" te sfatuiesc eu ce ai nevoie clar ...sa nu faci prostia ca mine sa cumperi tot ce e in magazinca am hainutze si jucarii in casa acum si ptr cand va avea 1 an
Off, pui paie pe foc . Eu sunt aia care l-as face si maine dar al meu e mai cu picioarele pe pamant si e cel care vrea sa ne casatorim inainte, si apoi sa facem copilul.
Asa ca ar fi nunta si bebelul la anu.

Deabia astept ziua in care o sa aflu ca sunt insarcinata cat si ziua cand imi voi tine in brate puiul.

Insa pana atunci am de dat 12kg jos si sper sa reusesc.

Azi am mancat asa:

dimineata - 500ml de limonada facuta in casa cu 2 lingurite de miere de albine
pranz - melcisori cu lapte ( sa nu radeti de mine )
cina - probabil ca voi manca niste rosii cu branza si cu paine neagra.
gustari - un mar si muulta apa ca e foarte cald !!!

pupici la toata lumea