View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 19:25:10
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Calea spre silueta ideala - Seryna

wellcome to the club si felicitarile mele ca ai facut acest pas extrem de important: ai coborat la realitate si ai realizat ca d-nele kg in plus trebuie sa dispara pentru o viata sanatoasa.....
Incearca sporturi care iti pun si simtul distractiei in actiune, dansurile, aqua gym-ul(ca presupun ca e plin de astfel de bazine prin US, piste de ciclism presupun ca sunt cu gramezile nu ca in Romania unde te calca masinile ...scuzati-mi ironia...., innotul e super bun, sau daca nu ia-ti o bicicleta stationara,eventual daca iti permiti, una speciala de spinning, sunt cele mai comode si usor de folosit....
si la dieta: incearca sa inlocuiesti painea alba clasica (inamicul nr.1) cu painea integrala neagra, lasa fast-foodurile pentru altii ca n-or sa dea faliment daca de asta ti-e frica, prajelile sunt de domeniul trecutului, iar sucurile carbogazoase, ei bine imagineaza-ti ca sunt echivalentul a un gram de otrava, deci renunta si la alea....carne la grtar de pasare, peste in special, legume preparate cum vrei tu, fructe , si lactate degresate pentru ca la varsta ta ai nevoie de enorm de mult calciu, mai ales daca te apuci de o dieta , asa brusc, si mancand branza, iaurturi degresate si lapte degresat previi caderile de calciu.....si dulciurile....pentru tine Nu mai exista ...crede-ma e mult mai bine asa, eventual doar cioco neagra 55% sau mai bine 80% cioco...cate o patratica 2 pe zi...ATAT.....e greu dar rezultatele vor fi mult mai importante decat mancarea.
in rest ai nevoie de vointa multa....suntem tinere si kg la varsta asta sunt nesanatoase si se fixeaza pe noi, iar cand o sa intram caluema in viata o sa ne para rau ca nu le-am combatut cand trebuia.....ASA CA MULTe "succesuri" si te asteptam cu informatii, discutii, rezultate.....La cat mai putin kg pupici
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]