View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 12 iun 2010, 09:49:54
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Stevia - indulcitor

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Pana la urma e adevarat ca stevia are 0 calorii?
Eu parca nu concep o chestie fara calorii, apa e singura care mi se pare ca e corect sa aiba 0 calorii, sau e un pont de marketing asta?

Stie cineva mai stiintific cum sta treaba?
Da,asa am inteles si eu ca nu are calorii

Am gasit asta:
Stevia de zahăr poate fi usor dizolvată în apă şi alcool; atunci când este combinat cu
trestie de zahăr, fructoză şi zahăr izomerizată, aceasta va avea un gust chiar mai bine
proprietate de zahăr Stevia este non-fermentare şi are proprietăţi stabilă şi
nu va fi uşor de mucegai. Acesta nu se va schimba în efectuarea de produse alimentare şi băuturi
şi este uşor pentru a stoca şi de transport. utilizarea constantă poate preveni dinţi carioase
Cu un gust similar cu cel de zahăr din trestie, zahăr stevie are caracteristici speciale
de răcire şi dulceaţă. Acesta poate fi utilizat pentru a face aroma alimentelor, dulciuri, etc,
şi poate fi de asemenea folosit ca un corector de gust pentru a stopa gusturile specifice şi ciudat
unor produse alimentare
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat