View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 30 aug 2010, 16:30:55
ecila's Avatar
ecila ecila este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 aug 2010
Locaţie: undeva, Romania
Vârsta: 33
Date: 160cm, 52kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnalul Ecilei

Salutare! M-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal pentru a ma tine calumea de treaba! Am 20 de ani, 1,60 m si 54 de kg! As vrea sa ajung la cel putin 48 de kg si cel putin 65 in talie! Modul in care am ales sa slabesc nu implica nici diete drastice, nici sport excesiv pentru ca sunt constienta ca vor fi multe momente in viata in care nu ma voi putea ocupa nici de una, nici de alta! Vreau sa slabesc 6 kg in 3 luni, adica 0,5 kg pe saptamana, ceea ce mi se pare chiar rezonabil. Am ales un regim hipocaloric personalizat pentru ca urasc dietele restrictive, mi se par complet irealiste, mananci doar ce ti se spune o perioada de timp, slabesti si cand revii la normal si mananci si altceva (depinde si de cat de restrictiva e dieta). Eu zic ca putin din toate e cel mai bine. Si sa nu uitam si sportul, cam 30 de minute pe zi: alergat, abdomene etc. Uitasem sa va spun, exista 2 lucruri de la care nu ma pot abtine: maslinele si inghetata (nu sunt innebunita dupa cea cu multa ciocolata sau siropuri, doar inghetata). Sa-mi urati bafta!

30 August 2010
Kg: 54
Bust: 83 cm
Talie: 72 cm
Solduri: 88 cm
Gat: 33 cm
Incheietura mainii: 15 cm
Antebrat: 23 cm
Coapsa: 53 cm
Burta: 85 cm