View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 00:59:14
amy0404's Avatar
amy0404 amy0404 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Ce pictor iti place?

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Amy, ai o anume lucrare care iti place la Frida?
Scuze, Slabu, am postat si am plecat
In seara asta, am mai umblat prin forum ca sa ma inviorez si am ajuns si aici.

Frida m-a atras pt portretele in care isi exprima durerea fizica, mi s-a parut ceva inedit. Bine, poate nu e prima, nu pot sa spun ca am cunostinte vaste legate de pictura.
Sunt doua picturi care mi-au ramas in memorie The Broken Column si Miscarriage in Detroit. Dar le apreciez pt idee, nu pt plecerea de a privi.

As vrea sa iti spun pictura care m-a impresionat fooooarte mult, insa din pacate nu stiu pictorul sau numele operei (nu rade ). L-am vazut in Luvru si am ramas impresionata pt aparenta simpla. Niste flori intr-o vaza, dar (asta mi-a placut) in acea vaza de sticla se reflecta imaginea ferestrei langa care erau florile. Mi s-a parut un mod foarte subtil prin care iti creea o imagine intreaga pluuuus era foarte bine realizat.
Pacat pt ca nu am retinut un nume
__________________

amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat