View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 28 apr 2009, 19:16:21
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Impotriva caderii parului

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul
Vad ca parerile sunt impartite si trebuie sa incerc si eu sa vad ce iese

Pana acuma 6 luni parul meu nu necesita ingrijire speciala da m-a mancat in.... palma si m-am vopsit si de atunci au aparut o carca de probleme..ma rog acuma am o masca de par acasa dar nu face minuni ..eventual as putea incerca si eu uleiul de masline

Shorty, din punctul meu de vedere si din proprie experienta, eu zic ca o masca buna ar fi una completa si naturala (nu cred ca exista masca in comert fara vreun compus chimic de sinteza).
Un amestec de uleiuri de masline, nuca si ricin.
Cel de masline hraneste, cel de nuca (presat la rece) intareste radacina si cel de ricin ajuta la crestere si hranire.

In privinta aplicarii, desigur, o poti aplica doar pe varfuri, insa efectul sau va fi doar la acel nivel, nehranind radacina parului.

Si cum intrebai daca se spala greu, iti spun ca se spala foarte usor, desigur cu o cantitate putin mai mare de sampon decat se foloseste in mod obisnuit.

Eu ma vopsesc de 20 de ani si am un par destul de frumos (asa mi se spune)
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat