View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 08 ian 2010, 16:53:12
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: incepatoare :)

Citat:
Anterior postat de Aiurea Vezi mesajul
Mi-e groaza de numarat calorii si de diete "standard" gen: dimineata bei 200 ml de cei si mananci 80 grame iaurt si 30 grame cereale... mi se ridica parul in cap nu vreau sa numar nimic, cel putin nu de la inceput, sper in descoperirea celui aliment minune pe care il pot manca intr-una din ora in ora fara sa ma ingrase
Aaaa si de mentionat este faptul ca nu am tinut niciodata vreun regim, dieta sau ceva de genul asta. In general mananc sanatos dar poate putin cam mult, mai ales in ultima perioada
Din acest motiv ma si gandeam sa profit de terenul "fertil" cu care lucrez, din cate aud din stanga si dreapta, cu cat tii mai multe regimuri cu atat e din ce in ce mai greu sa dai jos kilograme
Nu e un regim mananci ce vrei si cand vrei, eu mi-am permis sa pap ciocolata, paine sa beau suc si cafea indulcita cu zahar. Depinde cate calorii esti dispusa sa mananci. Asta e singurul regim care chiar nu e regim, nu e cu gramaje si ore fixe... Si nu ai de numarat tu numara domnul calculator de aici de pe site.
In plus, afland care alimente sunt hipocalorice, le poti manca din ora in ora fara sa pui un gram pe tine.
Daca nu vrei dieta inca, poti macar sa dezmortesti stepperul
__________________