View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 04 sep 2011, 12:01:03
Sarita's Avatar
Sarita Sarita este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mar 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 54.2kg
Mesaje: 852
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal ema5288 - nu mai pot... totul este inutil

Citat:
Anterior postat de ema5288 Vezi mesajul
imi place foarte mult sa mananc lactate....stiu ca nu sunt prea bune pt o dieta si am renuntat sa le mai mananc. doar o cana de lapte degresat cu 0,1%grasime mai mananc. . nu imi place carnea. decat de pui mai mananc la gratar sau la cuptor si rar peste.
de cand tin din nou regim am renuntat sa mai mananc dulciuri si prajeala. niciodata nu am mancat paine decat foarte foarte rar. am renuntat sa mai beau si sucuri si cam o data pe saptamana imi cumpar cate o sticla de apa minerala... meniul meu dintr-o zi este in general alcatuit din salate.. a si ce cred ca fac gresit...mai mananc si mezeluri chiar daca sunt de pui (de exemplu parizer sau cremwursti de pui) desi stiu ca nu sunt deloc sanatoase
Cine ti-a zis ca lactatea nu e indicata? Ba e!! Iaurtul contine o gramada de bacterii probiotice care iti ajuta tranzitul+ca are putine calorii.
Cel mai indicat lapte e cel cu 1.5% grasime nu cel complet degresat..nu grasimile sunt asa periculoase ci glucidele...
Succes
__________________
You don't get what you WISH for you get what you WORK for!
Sarita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1967 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1450 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 934 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]