Subiect: Cadou sotie
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 23 ian 2012, 21:57:24
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cadou sotie

Citat:
Anterior postat de raduradu Vezi mesajul
o cam dau in bara de fiecare data....
Buna,

Scrie-ne cateva cuvinte spre personalitatea sotiei tale. Ce pasiuni are, ce-i place sa faca, ce hobby-uri are, ce preferinte are, ce profesie are sau spre ce domenii e atrasa, cam ce culori ii plac...ce culori predomina in garderoba ei (uite-te in dulap!), poarta sau nu bijuterii, ii place muzica si ce fel, despre ce-ti vorbeste des atunci cand iti vorbeste despre ea, ce gen de filme ii plac, are vreun fel de mancare preferat, are vreun tip de floare preferata? Ii place mai mult compania altora sau prefera sa stati in doi? E genul care iese cu placere la cinema sau genul care prefera o plimbare cu tine in liniste intr-un parc? Ii place sa-i spui des ca o iubesti sau nu tine musai sa faci asta fiindca o simte si deci nu e necesar? Are vreo prietena, daca da...poti sa o contactezi si sa te sfatuiesti cu ea ce si-ar dori sotia ta dar in secret, fara sa afle sotia nimic.

Fa-ti o lista cu rapunsurile la toate intrebarile de mai sus si incearca sa gasesti raspunsurile la cat mai multe posibil. Dupa aia ia-le pe rand, de sus in jos si fa asa:

-Aha! E mai degraba emotiva decat rece/rationala;
-Ii place sa cante cand face dus, ce fel de muzica canta?Aha ii place X cantaret;
- Ii place sa se imbrace mai mult in mov deci ii place movul;
- s-a distrat bine la filmul x de la tv, deci ii place genul filmului x;
- adora sa danseze seara in discoteca, deci prefera asa ceva;
- se insenineaza la fata cand ii zici ca o iubesti, deci acum stii si asta;
si asa mai departe. Am dat exemple absolut cum mi-au venit in cap...da' intelegi ideea.

Dupa aia fa o combinatie din mai multe chestii care-i plac, cumpara-i o chestie mov, pune sa cinte muzica x, danseaza cu ea, spune-i c-o iubesti, vedeti o comedie sau ce-i place ei etc etc.

Distractie placuta!

Ultima dată editat de Sand; 23 ian 2012 at 22:01:25.
Răspuns cu citat