View Single Post
  #90 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 15:40:37
marinella's Avatar
marinella marinella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 dec 2010
Locaţie: Torino, Italia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 64kg
Mesaje: 254
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal marinella - Doctorul cel mai bun este cumpatul.

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Of, saracutza de tine. La mine din fericire nici nu se compara cu ce ai patit tu.
Ma bucur ca esti bine avand in vedere ca ai trecut prin toate astea. Surioara ta e si ea tot in Italia? Tu de cat timp esti acolo si cum te-ai acomodat?
Nu, surioara mea e in Romania... cu parintii...e in clasa a5a.
Prima data cand am venit in Italia a fost knd am terminat liceul... asa, in vizita si sa testez un pic viata de aici.. apoi am mers iar in Romania, facultate, etc... mai veneam in Italia, iar mergeam acasa.. Vara trecuta am terminat facultatea, iar de atunci sunt aici, langa sotul meu.
E bine, pentru ca locuim singuri, avem cuibusorul nostru, ori daca mergem acasa cu siguranta vom fi pusi in situatia de a locui ori cu parintii mei, ori cu ai lui..iar noi vrem intimitate. El are un post de lucru cu contract, eu momentan lucrez la ore de curatenie... suntem tineri si visam la un viitor mai bun..nu stiu ce ne va rezerva Dumnezeu, insa sa visezi e gratis!
__________________
Doctorul cel mai bun este cumpatul.http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tul-11275.html
marinella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2056 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1539 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1023 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]