View Single Post
  #908 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 07:51:16
roxyyc's Avatar
roxyyc roxyyc este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

neatza fetele, slabutele... v-ati trezit? eu deja papat MD - fulgi de ovaz cu lapte cald si un praf de pudra de cacao si 2 cubulete ciocolata amaruie cu menta (cred ca mi-a scazut glicemie ca am o ameteala grava)... ptr gustari am 2 felii de ananas, la pranz am la mine piept de curcan facut la teflon cu sote de legume (morcov, ceapa, brocoli, fasole verde, ardei gras si porumb) iar ptr cina, o supa calda de legume... ieri si eu cam cam dat-o in bara.. cred ca se apropie perioada neagra ... asa ca am bagat vreo 4 - 5 biscuiti si 5 bomboane gen Raffaelo... acum asta este... doar nu o sa imi tai venele ca m-am abatut de la program... si nici sport nu am facut ptr ca ieri am fost revolutionara... am participat la meetingul de la Universitate si am ajuns destul de tarziu acasa ca sa mai fac si sport... ca sa nu spun ca eram inghetata.... asa ca o baie fierbinte cu sare de mare si la nani cu mine...
roxyyc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1450 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 933 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]