View Single Post
  #908 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 19:52:12
oaname's Avatar
oaname oaname este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2009
Locaţie: Marseille, Franta
Vârsta: 31
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 57.8kg
Mesaje: 267
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Oana, parerea mea e ca nu trebuia sa bei acel suc in timpul unui mD proteino-lipidic.. adica e ca si cum ai fi mancat portocala fara pulpa.. ca nu sunt eu de acord cu sucurile in general asta e partea a 2a...si stii de ce? pentru ca in afara de sucurile proaspat stoarse de tine nu mi se pare nimic sanatos.sa nu crezi ca daca n-au zahar n-au indulcitori artificiali sau ceva de genu.. ca sa nu spun ca nu le vad rostul, mai bine mananci o portocala..te bucuri de toti nutrientii pe care ii contine. Mi-a luat ceva timp pana sa renunt la sucuri, dar odata ce am facut-o (acum 2 ani) nu mai beau deloc... adica si in perioadele cele mai negre si full de dulciuri nu ma arunc in suc.plus ca e posibil sa-ti intretina sau chiar inteteasca pofta de dulce
si inca o chestie, mai bine inversezi pranzul cu cina. Daca nu l-ai servit deja
o sa tin minte lucrul cu sucurile.in mod normal m-am uitat la ingrediente si sunt numai fructe fara altceva adaugat, plus ca scrie pur jus si astia nu mint, daca scrie asta asta trebuie sa fie.din pacate am mancat si pranzul si cina
multumesc pt raspuns
oaname, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2008 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1491 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat