View Single Post
  #91 (permalink)  
Vechi 11 sep 2011, 19:24:39
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Mi se pare mie sau erai si mai palida putin in poza a doua? Ai slabit destul de vizibil, se vad cele 5-6 kg, desi nici in prima nu puteai sa zici ca erai plinuta. Imi place ca nu ai pierdut din bust desi se vede putin ca te-ai ascutit la fatza. Dar arati bine si la greutatea asta, cred ca te poti opri din slabit si sa te concentrezi pe tonifiere mai mult.

Acuma, trebuie sa tii cont si de constitutia ta, pentru ca nicio persoana nu va semana cu alta doar pentru ca au aceeasi inaltime si greutate, onteaza in ce consta acele kilograme, si cum sunt ele dispuse. Te-ai masurat sa vezi procentul tau de grasime din corp? Este o functie a site-ului, iti arata procentul de grasime dupa ce iti inregistrezi masurile in diferite puncte ale corpului. Daca te masori, s-o faci dimineata, pe stomacul gol, ca acum poate ca ai mancare in burtica, plus a spui ca te-ai constipat
nu eram palida, batea apusul de soare pe fata, oricum fata mea e mereu aceeasi culoare pt ca folosesc permanent fond de ten...si in aia cu fustita posibil sa fi fost si de la recenta bronzare, eram rumena la fata cum zic batranele....da, poate ma voi opri la 58, sa vad cum ma voi simti la greutatea aia, insa nu asta e neaparat problema, problema e sa ii dau alte ordine organismului, incet, incet...nu are rost sa imi fac raportul de grasime pt ca stiu ca e, si reduc grasimea prin sport, ca altcumva nu am incotro....
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]