View Single Post
  #925 (permalink)  
Vechi 18 nov 2013, 08:19:51
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Hop si eu aici printre voi! Bine v-am gasit! Sunt Axenya, 1,65 cm si deocamdata undeva pe la 69-70 de kg! Nu urmez nici o dieta, nu imi plac restrictiile, nu pot din punct de vedere psihologic, insa incerc sa imi calculez un meniu care sa nu depasesca 1400 de calorii pe zi, uneori imi reuseste, uneori nu.Inca mai am scapari la pizza si salam fiind mai greu ai mei ocupandu-se de preparate din carne. Am aproximativ o luna de zile de cand sunt mai atenta la ce manac iar rezultatele nu ma multumesc, 2,4 kg date jos.. lipsa de activitate si zilele in care nu m-am putut concentra asupra mancarii se vad la cantar. Ca si sport, incerc sa fac 20 min de start walking si mers cat mai mult pe jos, sper ca usor usor sa pot face mai mult sport!
Cam asta in mare despre mine si kg mele, va pupacesc!!!
Salut Axenya, bine ai venit in gasca noastra
Felicitari pentru kg slabite si bafta pe mai departe.
E foarte bun planul tau, sanatos si de lunga durata, bravo
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mutulica:
Axenya (18 nov 2013)