Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #935 (permalink)  
Vechi 10 iul 2012, 22:43:22
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

ras_cristalin intradevar fetele vin mai repede,eu pe amandoua le-am nascut cam cu 10-7zile mai devreme,dar nu e o regula,fetita ta poate sta mai mult,Cat despre kg acumulate in sacina...le dovedesc eu dupa ce nasc,important e sa fie bebe sanatos si grasut.
Varamea a nascut astazi prin cezariana,a tot insistat pe nastere naturala dar nu s-a putut,avea colul deschis de mai bine de o sapt si dilatatie de 4cm dar nici o contractie,asa ca ai decis sa o bage in operatie pt ca bebe nu ar fi rezistat la un travaliu dureros.
Eu sapt viitoare ma duc la control si chiar o sa ii spun doctorului sa nu ma bage in cezariana decat daca e absolut nevoie,eu sunt pro nastere naturala pt ca zic eu ,te recuperezi mai usor,plus ca pe mine nu are cine sa ma ajute cu bebe si cu fetele dupa nastere,mi-ar veni foarte greu.
Imi aduc aminte la prima nastere ca nu prea stiam ce o sa mi sa intample,toata sarcina m-am dat cocos ca eu nasc natural ca ce daca ma doare,bla bla bla.....eh cand a venit momentul o bagasem pe maneca,am injurat tot personalul medical,nu mai puteam de durere mai ales in ultima jumatate de ora,plus ca nu venea nimeni sa imi spuna nimic,dar a trecut,de nascut am nascut foarte usor si de recuperat m-am recuperat la fel de usor.La a doua nastere stiam exact ce o sa mi se intample,stiam pasi pe care trebuia sa ii urmez si a fost asa placut,important e sa ramaneti calme,foarte calme si totul o sa decurga bine,totul o sa vina de la sine.
Răspuns cu citat