Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #938 (permalink)  
Vechi 11 iul 2012, 18:27:01
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Cum a fost nasterea, Iki? Cum ne sfatuiesti sa nastem?
Eu as vrea natural, dar ma cam teeeem
Sa-ti traiasca puiutul! Ma bucur ca sunteti bine.

Noi vineri avem control si ne hotaram cum nastem.... am niste emotii de n-am cuvinte.
Numai sa scap de disertatie pe 26 iulie, sper sa rezist pana atunci! Desi, teoretic, n-am de ce sa nu rezist, ca termenul meu e pe 7 august.
Gandindu-ma la nasterea propriu-zisa nu as putea sa am cuvinte de lauda (pentru mine, am tipat cum nu as fi crezut ca pot) , dar recuperarea a fost fantastica; intr-o ora eram ca noua, mergeam fara nici o jena si am stat si in fund. DAR eu am intrat cu moralul pleostit in nastere. In primul rand ca trebuia sa nasc la Bucuresti si m-a apucat la Oradea, nu aveam nimic pregatit, copilul prematur, deja aveam in fata ochilor numai incubatoare si cel mai important eu vroiam epidurala....la oradea nu se practica, deci toate durerile suportate pe viu, fara pregatire sufleteasca
Oricum a doua oara cred ca tot la naturala ma voi baga
Iulia esti o curajoasa cu examenul. Sper sa nu ai parte de canicula. Iti doresc succes maxim !
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat