Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #939 (permalink)  
Vechi 12 iul 2012, 19:13:37
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

buna burticutelor
cum va mai simtiti?laura cum mai esti?
noi astazi am avut ocupatie ,am cautat nume pentru bebe,nu singura ca pana acum ci impreuna cu tati ....am rasfoit Biblia si netul de ma dor ochii ,am gasit ceva care sa ne placa la amandoi:Cezar ,nu a ramas batut in cuie dar tati e foarte incantat de el si eu la fel,am mai gasit Narcis dar parca sun un pic ciudat,dar frumusel,Saul cade,nu vrea tati nici in ruptul capului ...mai trebuie sa gasim inca un nume de sfant mai mare si gata.Sper sa nu ne razgandim ca ultima optiune e Simon Petru .

Astazi mi-am luat analizele la urina si urcocultura,intradevar am ceva(pe rezultat scrie"flora bacteriana<10 000 CFU/ml"),marti ma duc la doctor si sper sa imi dea un tratament si pentru asta.In rest suntem bine,mai greu cu caldura asta,noaptea dorm din ce in ce mai prost,simt ca ma sufoc .
Cu kg in plus,m-am resemnat, vad ca tot asa iau in greutate indiferent de ce as manca,am redus painea la 4 feliute/zi,dar au fost zile cand am mancat doar jumatate de felie,ouale la fel le-am redus ,sunt axata pe legume si fructe,adevarul e ca pe caldura asta nici nu cred ca as putea sa mananc altceva .

Varamea a nascut acum 2 zile un baietel de 3500g prin cezarina,sunt bine amandoi....acum va intreb pe voi care stiti sau care ati patit..ea avea colul deschis de o saptamna dar bebe nu dadea semne sa vina,dopul in pierduse de vreo 2 saptamani...cand sa dus ieri la doctor de dimineta,pt ca asa avea termenul,avea dilatatie de 4 cm dar nu avea dureri deloc ,doctora a decis sa o bage in cezariana pe motivul ca bebe nu ar rezista unui travaliu lung,deoarece avea bataile inimii mici....chiar era necesara cezarina?nu putea sa ii faca o injectie de dilatatie si in max 3 ore sa nasca,timp in care sa monitorize batatile cordului fetal? voi ce credeti? sunt mamici care se dilata si nu au dureri pt ca eu la 4cm simteam ca m-i se rupe ceva.
Răspuns cu citat