View Single Post
  #94 (permalink)  
Vechi 11 sep 2011, 19:48:38
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
E o decizie buna sa te opresti la o greutate mai aproapiata de cea la care esti deja. La urma urmei, te poti mentine mai usor.

Eh, o sa reusesti sa iti modelezi corpul, trebuie doar sa ai rabdare si sa vrei cu adevarat, ti-am mai zis

Eu ma apuc de o ora de sport in cateva minute, vorbim mai incolo. Sau daca nu te mai prind, noapte buna
bine Miha, acum am aflat si cum te cheama, poti sa imi scrii cand vrei tu, ca eu de obicei adorm f tarziu, as mai avea o rugaminte la tine(asta dupa ce termini linistita cu sportul)...spune-mi te rog, tu in cazul meu, si dupa problemele pe care le am, ce ai face practic, si cand zic practic ma refer la meniu, ce ai consuma ca sa iti schimbi metabolismul in bine, dar in acelasi timp nici sa urci un kilogram pe zi, ca nu mai suport"du-te vino" asta al kilogramelor...mie de exemplu dimineata imi place sa mananc mai mult, adica mananc ori o felie paine de secara unsa cu branza dietetica si cu o bucatica de sunca slaba/ori musli cu fructe uscate(dar schimb faza cu fructele ca am inteles ca trebuie consumate separat)cu putin iaurt dietetic/ori 20 g paine tip wassa care seamana cu niste biscuiti mai lunguieti si mai subtiri unsi cu branza slaba, mai pap o bucatica mica de telemea de vaca(vai ce mult ador telemeaua)...asa, gustarea 1 mereu mananc 2 bucatele ciocolata amaruie ca sa imi fin in frau vechea mea obsesie de dulciuri....apoi la pranza neaparat carne 120-150 g sunca sau piept de curcan la gratar, plus o rosie sau castravete sau ardei gras ca de le mananc pe toate aceste legume ma umflu ca un balon....gustare 2:o banana sau o portocala sau un mar, sau lapte de soia 200 g, sau nuci, stafide...cina....hmmm aici e buba, azi de ex am mancat o portocala si cu un pahar de lapte soia si acum mi se mai facut fomica de la cina ora 18, si am papat cateva stafide....si tot mestec pe guma ca proasta....te astept cand poti cu un sfat....si de ce nu, si de la celelalte, sunt mai mult decat bine venite sfaturile tuturor
p.s.va puteti uita in meniul meu de 1100 cal, cel in care m-am ingrasat un kg pe zi, spre deosebire de celelalte
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de iuanutza; 11 sep 2011 at 20:02:36.