View Single Post
  #95 (permalink)  
Vechi 30 aug 2012, 17:34:25
mademoiselle Lola's Avatar
mademoiselle Lola mademoiselle Lola este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 166cm, 42kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Anorexia - o boala grava!

Eu am fost diagnosticata cu Anorexie Nervoasa. Este o boala extrem de grea. De obicei vomit tot ce mananc, rareori se intampla sa mananc ceva si sa nu vomit. Iar cand o fac imi vin in minte tot felul de ganduri rele,cum ca sunt ''grasa,urata,proasta,dezgustatoare,oribila,nu merit sa mananc''. Am 42 de kg acum la 1.66, dar inainte aveam 40kg.M-am ingrasat cu mare chin si teroare 4 kg, dar am dat jos intr-o saptamana 2 kg si acum mai vreau sa dau jos inca 4kg,sa ajung la 38.Vreau sa ma mentin acolo, cred ca gandurile teribile pe care le am vor inceta atunci. Poate voi avea sentimentul ca merit sa traiesc daca slabesc. In acelasi timp, am si o parte rationala care se zbate, zicandu-mi ca poate nu e bine, dar apoi ma uit in oglinda si vad grasime.La care partea rationala tace si intervine partea irationala,care imi zice ca as mai putea slabi un pic. Mda, asta e viata mea.Nu mai am prieteni,iubit,am 19 ani si arat dezgustator (nu imi dau seama daca sunt dezgustator de grasa sau de slaba.sau doar normala),am pierdut cam tot ce se putea pierde si tot ce iubeam. Nu am ramas decat cu niste oase si dorinta acerba de a le vedea si mai mult.
mademoiselle Lola, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1781 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1264 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat