View Single Post
  #9509 (permalink)  
Vechi 22 nov 2010, 19:03:44
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


S-o tii tot asta. Cand te cantaresti?

De ce nu alergi in sala?
Pe stadion imi place mai mult,pentru ca sunt si cu prietene. (la sala pr mea cea mai buna nu vine).
De luna viitoare daca nu tine vremea cu mine am sa ma bag la aerobic.

M-am cantarit duminica,dar am 60.4kg parca,asa ca vreau sa ma cantaresc pe joi-vineri poate scad. (inseamna ca in zilele de pauza cand am mancat prosti m-am ingrasat )
Dar ma intereseaza kg de acum inainte,nu mai conteaza trecutul,nu vreau sa ma mai descurajez singura.
Momentan imi este f bine fara dulce. Adevarul ca nici nu am avut tentatii prin casa. Am doar gemuri,compoturi,dar alea nu ma mai tenteaza pentru ca le-am uitat gustul.
Astazi am reusit sa acumulez si proteinele macar minimul. As vrea sa nu prea scad la proteine,desi nu prea reusesc. Astazi am mancat piept de pui si de aia am avut si proteine mai ok. Mananc cam multa wasa si asta nu prea imi place. Daca nu as manca cele 2feli (sandwich-ul) la scoala,as micsora portia,dar momentan imi iau pachetel la scoala ce-mi permite bugetul.
Incerc sa mananc mai multe supe,branza,oua/suc natural/wasa/pui. In general incerc sa evit dulciurile si alimentele cu f mult ulei (mancarurile grase).
Vreau defapt sa-mi creez stilul de viata.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]