View Single Post
  #953 (permalink)  
Vechi 06 iul 2016, 15:57:04
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Sanatoasa ? Da . Sportiva ? ....In devenire , dar am inceput sa misc clisa . Cantarita ? Desigur , conform obiceiului . Injurata de cantar ? NU ! Cum ar putea sa ma injure cand ma iubeste atat de mult . Concluizia ? Am si concluzie 58 kg , ma simt excelent (a se citii simt nevoia sa ma misc si ma trezesc odihnita ), tenul arata mult mai bine (pielea isi recapata elasticitatea iar ridurile se estompeaza )
Cum ziceam am si o concluzie acum dupa atata timp in care sunt vegetriana 100% cu un procent urias de raw : am fost proasta o groaza de vreme in care am crezut ca tinand o dieta pentru o perioada de timp ( uneori si slabeam ) si apoi intorcandu-ma incet la vechile obiceiuri as fi putut sa schimb ceva in felul in care arat sau ma simt . Ani de zile am incercat sa fac sport si trageam de mine sa ma misc si imi impuneam si iar trageam de mine si....nimic . Acum cand ma trezesc odihnita , ma ridic de la masa usoara ( nu somnoroasa ) totul este asa de usor si natural efectiv simt nevoia sa misc , ma ridic si ies afara sa fac ceva .
Aproximativ o ora pe zi stau afara pe pamant desculta (impamantare ) si ma bucur efectiv de tot ce am , de tot ce sunt acum , finalmente ma iubesc si ma accept asa cum sunt . Petrec acest timp ca sa ii multumesc lui Dumnezeu pentru felul minunat in care m-a creat si pentru toate minunatiile pe care le-a creat spre bucuria mea .
Ma simt fericita si implinita !
Are dieta mea vreo legatura cu asta ? Da ! cu siguranta DA !
Acum nu prea mai gatesc mare lucru ci mananc totul simplu fara sa fac prea multe combinatii .
Md: 1 kg piersici plate blenduite ( a fost mai usor la lucru sa le beau decat sa le mestec
750 ml kefir de apa cu o lgta spiruluina si o lgta chlorella
P: 1 kg piersici plate
500 gr mazare prospat culeasa din gradinuta mea
C: smoothie din pere, banane si buruieni din gradinuta undeva la 2 l

Pupicii sunt clar verzi si nu cred ca se vor schimba !!!
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
mihaela2011 (06 iul 2016), nicolae68daniela (07 iul 2016), rozica1965 (06 iul 2016)