View Single Post
  #96 (permalink)  
Vechi 11 sep 2011, 20:29:45
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

inca o faza interesanta la mine...am mai zis-o parca...stiti cand imi dau eu seama ca slabesc? cand cantarul imi arata seara exact aceeasi greutate pe care o am dimineata...si de exemplu acum asa este, azi-dim 59.1, acum seara tot atatea, cu toate ca am mancat, e adevarat ca lichide nu am consumat prea multe...deci maine dimineata o sa am 58, 8 cam asa...daca insa seara imi arata cu 3/4 sute de grame mai mult ca diminieata inseamna ca ma mentin...daca imi arata cu 100/200 grame mai mult, o sa scad f putin, 100 sau 200 grame...deja am inceput sa devin f atenta, nu ca de un timp nu sunt, dar mai ales acum cand incerc sa stabilesc un echilibru, sunt atenta si la cel mai mic detaliu...si da, sunt in deplinatatea facultatilor mintale, nu am luat-o pe ulei
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]