View Single Post
  #965 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 16:06:23
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Eu am inceput Rina de luni si sunt la Carbo azi si am la pranz paste integrale cu rosii si ulei de maslinePun pozele imediat
o sa ma duc imediat sa le vad,deabia astept.Yamy pastele tale,le faceam si eu la Monty,puneam si ciuperci dar doar o lingura de ulei de masline..si usturoi
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Emy eu am gatit ieri,azi o sa fac doar rondele de peste langa pilaf ...l-am sunat pe sotul sa-mi puna niste fasole uscata in apa sa se umfle,sa vad fac ciorba sau am gasit o reteta la dieta Rina,se face la cuptor...daca o fac la cuptor (scazuta)pe langa maine fac carnat de casa langa...si o sa fac ciorba de dovlecel murat cu ardei murat,castravecior murat,morcov,pastranac,gulie,patrunjel,fasole verde,conopida,leostean si dreasa cu smantana si galbenus de ou...eu o manac simpla...o sa mai scot carnita de iepuras sa se dezghete,sa aiba Pupu si mai fac si inabusita,dar asta o s-o fac doar maine...
Sambata am facut chec cu cacaoo si un tort cu mere,a iesit tortul super bun...am curatat merele si am scos cotorul dar nu de tot,in locul ramas gol am pus zahar cu scortisoara,le-am asezat intr-o tava si le-am dat la cuptor,intre timp am batut 4 oua cu 2 ling.apa 6 zahar,un 2 plicuri zahar vanilat,dupa ce au fost batute bine(prima data se bat albusele,se pune apa se bat din nou apoi zaharul si dupa ce sunt pufoase se pun galbenusele)apoi 6 linguri faina si un praf copt,se scoate tava cu mere si se toarna compozitia de mai sus..se da la cuptor circa 35 40 minute..eu am pus hartie de copt in tava,iar tava a fost din cea care se dezasambleaza...pana seara nu mai a fost o bucatica...cred ca la fel de bun o sa iasa si cu pere din cele care nu sunt foarte tari...o sa incerc curand...
Emy daca vrei iti dau reteta si la fasole la cuptor...
NUma bunatati gatesti...ce fericit e Pupu cu carnitza de iepure,eu as manca intr-una,mai ales vanatoresc,reteta alui meu,cu masline,usturoi,vin
AM copiat reteta de tort,si vreu si de fasolicaMs!
Lacra,tu tii Rina de mult?
SI eu o voiam,da daca se mananca asa des...prefer tot Monty,pana acum a fost cea mai permisiva,3 mese si 2 gustari (daca vrei gustarile,nu e musai).DOar ca la Rina poti manca si dulce cu zahar,nu?La monty numa cu indulcitor sau cu fructe dulci...
Ane,gata munca?Ti-a fost greu cu noul servici,sau te-ai descurcat din prima?
Ma duc sa o vad pe Vidia
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]