View Single Post
  #966 (permalink)  
Vechi 02 nov 2009, 19:16:05
mayya's Avatar
mayya mayya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 sep 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: stil de viata sanatos pe viata,nu dieta
Date: 169cm, 71.7kg
Mesaje: 520
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
pai nu pot sa spun ca m-a jignit.....e o ruda care e tare infumurata.... ea a fost intotdeauna slaba....e mica de inaltime,,.....nu stiu daca are 1.58...cred mai putin....si eu am mai fost si plinuta...si intotdeauna m-a facut sa ma simt inferioara din cauza kg.......adica chiar si cand aveam 53 de kg tot nu ma simteam asa de slaba ca ea...dar era o prostie din partea mea......cred ca aratam bestial atunci dar nu puteam vedea eu adevarul...oricum in 2 sau 3 decembrie o sa ne intalnim, vine din strainatate si vreau sa impresionez.....
eeeeeeee...ce nebunie spui Laura,"inferioara"ar trebui sa se simta ea,ca e mica de inaltime,sper sa nu se inteleaga gresit aviz slabutelor micute de inaltime....dar u ai un punct forte inaltimea...iar 53 kg la 1.68 inaltime e putin ,adica cred ca erai o slabatura...
mayya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1183 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]