View Single Post
  #969 (permalink)  
Vechi 02 nov 2009, 19:43:29
Laura's Avatar
Laura Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
naspa tare..eu asa am inceput sa ma simt de prin clasa a8a cam asa..aveam vreo 2-3 baieti in clasa, mai dragutei mai rasariti si stateau cu fete de acelasi gen..si mi-au trantit odata ca-s grasa si de atunci au inceput complexele...cat de proasta am putut fi...vad in juru meu zeci de persoane, cu sunci, cu fel si fel de defecte..si in ciuda acestor lucruri, emana atata siguranta ca ma simt prost..e adevarat ca e si nepasare...dar mai bine sa fii inconstient, nepasator, sigur pe tine, oricum ai fi, decat ingropat in complexe, satul de tine, in orice situatie..considernadu-te inferior tuturor celor din jurul tau.
cat de bine descrii cum ma simt eu de cele mai multe ori....si desi imi dau seama ca e o prostie nu pot sa-mi revin...as vrea si eu sa fiu cum ai zis...plina de incredere si siguranta, sa ma simt bine in pielea mea si sa nu mai consider intotdeauna ca altii sau altele sunt mai buni ca mine........ desi am mediul necesar in care as putea sa-mi cresc increderea.....sotul e tare mandru de mine....atat fizic.....(chiar ieri cand mapregateam sa merg la biserica si mi-am luat o fusta superba cu o bluza eleganta mi-a spus ca sunt perfecta cat si pe plan profesional....vineri ne-au dat diplomele de la facultate si cand m-a vazut cu diploma era p[lin de mandrie pentru mine.....intotdeauna imi zice ca copii nostrii o sa fie frumosi ca mine si inteligenti ca mine......dar nici asta nu ma convinge sa fiu increzatoare in mine......sper sa invat sa fiu mai sigura pe mine pe viitor
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.