View Single Post
  #97 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 12:34:22
ruxandra's Avatar
ruxandra ruxandra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 oct 2009
Locaţie: navodari, Romania
Vârsta: 43
Date: 169cm, 111kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Bun venit printre noi Ruxandra

Hai sa incepem cu inceputul
Cam ce mananci intr-o zi, care este meniul tau, organizat pe mese?

Felicitari pentru "imbratisarea" sportului.

Pai numai o dieta personalizata, dar nici chiar din fructe si salate, ajungi direct la spital asa, te poate ajuta.

Trebuie sa adopti un stil de viata de care sa te tii pana ajungi la greutatea dorita, iar dupa ce esti la mentinere sa il continui.

Altfel, nu ai facut nimic, trebuie tratata sursa problemelor tale cu greutatea nu efectul.
mesele mele sunt foarte dezorganizate.de fapt uit sa mananc si mananc cand imi amintesc sau mai rau mananc cand ma plictisesc.deoarece e cald nu prea am pofta de mancare decat seara, ziua mancand pepene,de care as manca si unul intreg pe zi.in schimb cand am ocazia de ceva dulce nu refuz, in special prajituri, cu toate ca in ultimul timp e cam una pe saptamana.ciocolata am renuntat, bomboane dropsuri nu, dar inghetata da.am inceput sa fac in casa ca sa nu aibe e-uri dar zahar tot are.
acum 5 ani aveam 60 de kg, acum am luat proportii urate.si nu mai dau asa usor jos cum dadeam o data.probabil e si sarcina devina.dar vad atatea femei cu 1-2 copii cu o silueta de invidiat.am incercat multe diete dar imi e greu sa le tin.Sunt o mare gurmanda.
CE POT SA FAC?????am incercat si cu reductil, inainte sa fie interzis, si simtindu-ma rau le-am oprit si am facut si o criza de sevraj.asa ca .....................nu mai stiu.am ajuns sa am greutatea dubla care o aveam, nasol rau.
ruxandra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2465 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1948 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1432 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat