View Single Post
  #970 (permalink)  
Vechi 21 mar 2013, 16:04:37
m1rela's Avatar
m1rela m1rela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Medgidia, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Mancat sanatos + miscare
Date: 165cm, 80kg
Mesaje: 4.265
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 184 mesaje
Smile Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Citat:
Anterior postat de mateimatei Vezi mesajul
Salut fetele. Mirela felicitari in primul rand pt vointa si apoi pt minus. tare as vrea sa am parte si eu de asa ceva.
Mamicile care ati trecut printr-o cezariana spuneti-mi va rog cand ati inceput serios exercitiile fizice. eu pe 6 aprilie fac 3 luni de la nastere si tare as vrea sa fac ceva aerobic, zumba, etc. dar dupa cum am mai spus instr. de acolo zice sa vin dupa cel putin 6 luni. voi ce spuneti, ce parere aveti? aaa, ati auzit cumva sa scada lactatia de la efort fizic? va pup si va rog ajutati slabutelor o grasuta in pragul disperarii
Andreea pupici .Eu am nascut prin cezariana (bine...acu' multi ani 12 la numar ) dar si eu eram disperata sa slabesc (am luat cam 28-30 de kg.) .Nu am avut voie din pacate nici sa ridic o cana ,nici sa spal copilul ...de astea se ocupa sotul meu si mama mea.De sport nici vorba decat dupa cel putin 6 luni sau chiar un an.Faci aderente la operatie si sunt dureroase rau.Iar taietura din interior trebuie sa se refaca in timp...este intr-un mediu umed si se reface mai greu decat taietura de la suprafata .Deocamdata eu zic sa ai grija in special la alimentatie ....nici sa mananci din plin... dar nici sa sufere copilul de foame.Oricum alaptand mai slabesti cateva kg. asta se stie .Miscare usoara trebuie sa faci....mersul pe jos este eficient... daca are cine sa stea cu copilul acasa macar o jumatate de ora.
In rest ...e cam greu cu sportul la cezariana...cel putin in primele 6 luni .Eu zic ca este mai important sa fii sanatoasa ,sa eviti deocamdata efortul inutil,care iti poate face rau .Trebuie sa mai ai un pic de rabdare ...ca timp de slabit ai berechet .Intr-un an ajungi fotomodel daca te apuci serios de treaba.Dar lasa sa se vindece bine operatia
Hai ca am vorbit o gramada
m1rela, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
m1rela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2222 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1705 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui m1rela:
moni30 (21 mar 2013)