View Single Post
  #98 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 20:15:46
penny's Avatar
penny penny este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 dec 2012
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: HIPOCALORICA
Date: 165cm, 77kg
Mesaje: 207
Aprecieri acordate: 209
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 154 mesaje
Implicit Re: Jurnal 5/2 - Penny

Fete dragi m-am intors!
Sunt acasa, am luat si cina ca hamesita mai eram
Nu pot sa cred cat de repede a trecut ziua, si ca am luat deja 3 mese ... parca eu abia acum as manca ceva bun

Va pun si meniul si intorc si fundul, daca are vreuna din voi de dat sa dea ca am facut o prostie Am un pudding din comert in meniu

Am uitat marul... imi pitisem un mar, ziceam eu sa-l mananc inainte sa plec spre casa, sa umple putin stomacul astfel incat atunci cand ajung acasa sa nu rup frigiderul Si am uitat si de mar si de ma-sa... am zburat catre autobuz si dusa am fost..
Si doamne ce bine e acasa dupa o zi nebuna!!

Tampitzelul meu de barbat a mancat ieri o punga de 150g chipsuri cu pomeloooooo... Voi va imaginati asa ceva?
Cum sa mananci chipsuri cu pomelo?

Hai sa v-arat si meniul... nu stiu daca mai bag ceva.. sper sa nu

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 14:25
Ou fiert, 105g - 163 calorii
Rosie, 130g - 33 calorii

Prânz, ora 14:20
Pui dulce-acrisor cu orez, Tesco Light Choices, 300g - 315 calorii
Pudding diet ciocolata, Dr. Oetker, 150g - 126 calorii

Cina, ora 19:55
Summer Mix amestec de legume (cu sos de smantana), Bonduelle, 440g - 308 calorii
Ciocanele (pulpe) de pui crocante, doar carne, fara piele si fara pane, KFC, 120g - 204 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1149 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1537 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1537 calorii
__________________
Jurnal Penny

penny, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1210 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]