View Single Post
  #98 (permalink)  
Vechi 08 ian 2012, 20:24:02
brainiac's Avatar
brainiac brainiac este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Buna si aici!..pai felicitari draga mea...pentru voiinta..asa este, dupa zile de rasfat sau pur sis imple deraieri alimentare..e oarecum greu sa revii "pe cai"..uneori ma gandesc, chiar daca suna dura..ca odata ce tii o dieta, mai bien te tii de ea strict pana iti atoingi scopul..cel putin asta ar trebui aplicat in ceea ce ma priveste..eu mereu cand mi-am permis sa gust ceva sau sa imi fac ceva pofte, ziua urmatoare eram un pic dezorientata si trebuia sa lucrez serios la vointa...

mai ales daca papi un dulce, sau bei un suc..astea dau dependenta..asa ca e normal sa simti nevoia sa mananci si in ziua urmatoare..si in cealalata..si tot asa...e greu sa fii om..zau!..si sa constientizezi ce trebuie si ce nu trebuie sa faci...iar instinctele sa le incui undeva bine, bine...

Cu sesiunea va fi bine...trebuie sa fii optimista..ti-o zic eu, o pesimista convinsa care si-a smuls parul din cap la fiecare sesiune si n-am rezolvat nimic...
chiar daca Doamne fereste ar fi ceva in neregula, orice are o rezolvare...
va fi bine...ideea e sa mergi impacata cu tine, pregatita...si sa iei lucrurile ca atare
multumesc de incurajari Anca! da va fi bine, ma voi stradui sa fac cat pot si cat tine de mine... doar ca e lunga si grea si ma va secatui de puteri si da nu merita sa ne stresam prea mult pt nimic, ca mai mult rau ne facem in final... teoria o stiu si eu dar practica ma omoara

si da intr-adevar e greu sa fii om uneori... mai ales intr-o lume asa plina de tentatii de toate felurile
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]