View Single Post
  #9838 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 10:09:19
maryg's Avatar
maryg maryg este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2010
Locaţie: ., Romania
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 71.4kg
Mesaje: 1.496
Aprecieri acordate: 88
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 68 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul

Nu pot spune ca mananc f bine,dar binisor am mancat si cantarul nu ma motiveaza deloc.
Da,am facut si sport, luna trecuta am facut fitness,dar am incercat sa fac mai multa banda(cardio),iar asta e a 2 saptamana de aerobic. Iar la aerobic sunt lioarca la sfarsit.
Ultima masa o iau la 17.30-18.30. (f rar la 18-30,in general la 17:30-18:00). Incerc sa nu mananc f mult,desi dupa merg la aerobic,de la 18.00 sau 19.00,iar cand vin nu mai mananc nimic, doar beau la apa,k mor de sete.
Unde gresesc?

Draga Mira..tare matinala mai esti !
Deci nu pot avea decat admiratie pentru tine! Meniurile sunt bune,chiar daca mai mananci tu ceva interzis ...am vazut ca ai grija sa nu depasesti numarul caloric prestabilit! Sport faci ...nu gluma! Chiar mi-ar fi f.greu sa fiu in locul tau! La mine s-a miscat cantarul in sus...dar nu vrei sa-ti spun ce am mancat si CAT!Poate s-a obisnuit organismul !Nu stiu ! Dar sa nu te lasi de treaba nicicum ! Gandeste-te ce ar fi daca nu ai mai avea grija de toate aceste aspecte! Oricum trebuie sa gasesti o cale sa razbesti peste aceasta stagnare!
__________________

maryg, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1652 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]