View Single Post
  #987 (permalink)  
Vechi 16 oct 2009, 15:26:06
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Le journal d'Anca

No fetelor...gata si cu saptamana asta!

Prima asptamana de mentinere, ma cantaresc luni sa vad daca sunt ceva shimbari. Am avut probleme cu mersul la toaleta in ultimele doua saptamani si am incercat metodele clasice ceai verde mult, apa si iaurt din plin...nu a functionat nimica, a fost si mai rau, asa ca am distrus si mitul ceaiului verde si al iaurtului, pe langa cel al BMI-ului
Mi-am reluat vechile obicieuri cu cereale cu lapte dimineata si ieri am bagat toata ziua supa crema de legume, spanac si rezultatele ai venit azi dimineata, simt ca m-am curatat si pe interior, azi continuu la fel pana imi revin la ritmul normal.

Fac chef in seara asta ca sunt singura, baietii imi sunt la padure, cred ca imi revine si mie o inghetata si niste popcorn in seara asta...va invit la mine
Nu mi-a venit usor sa il las pe puiucutul meu sa plece fara mine dar ...na asta e, cateodata mai trebuie si asa, ne regasim pe duminica

Nu mai fac nici curatenie azi ca am inghetat afara ...stau in pat si ma rasfat
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]