View Single Post
  #99 (permalink)  
Vechi 30 mar 2020, 08:48:28
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Căsuta slăbuțelor active

Buna dimineata! Am zis ca ma cantaresc o data la doua saptamani, dar nu m-a rabdat inima Saptamana trecuta un minus de doar 400 de grame, dupa ce, in prima dadusem 2.1 jos ������ E posibia, oare, asa mare discrepanta? Daca o tin tot asa, dau toate kilele astea jos la Pastele cailor ) Se pare ca metabolismul meu e varza, indiferent decat sport as face. Am avut vremuri cand slabeam asa usor, cate un kilogram pe saptamana era dus. Acum 400 de grame... E drept, eu ma simt mai usoara, nu imi mai vad burta umflata cum era (este, din cauza grasimii, dar era si mai mult decat atat din cauza felului in care mancam, a carbilor multi, habar nu am). Asta e, 400 grame tot scadere e. Dau inainte, s-o mai accelera putin pe parcurs.

Am baut cafeaua cu sotul, ma bag la citit un pic, cat doarme piticul. Azi nimic deosebit in program. Rutina zilnica. Spalat haine, spalat vase, un pic de ordine, joaca etc.

O saptamana buna sa avem!

LE: de fapt, blonda de mine nu s-a gandit ca ar fi 1 kg pe saptamana, daca fac calculul ) Doar ca am dat mai mult in prima saptamana si prea putin saptamana asta
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
butterfly30 (30 mar 2020), nikytour (30 mar 2020), Zoe (30 mar 2020)