View Single Post
  #99 (permalink)  
Vechi 05 mai 2010, 08:16:14
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Raspund pentru doi si trei la mana
2. Trebuie sa mananci chiar si daca nu ti-e foame. Incearca fructe care iti plac, mancaruri de legume cu sosuri usoare sau chiar carnita cu niste condimente gustoare. Ca ultima solutie, alunele si semintele sunt ok. Au grasimi bune si calorii destule.
3. Mie imi place sa fac sport seara inainte de dus ma relaxeaza si imi destinde muschii si dorm foarte bine.

si 4. Ce tot pregatesti pentru nunta, ca eu habar n-am de nimic? In afara de sala pentru petrecere si rochie... ce mai e de pregatit? Trebuie sa-mi fac un plan, sa nu ma trezesc pe ultima suta de metri ca n-am facut x sau y.

bafta!
Pana luna trecuta nu am facut mai nimic pentru nunta, decat planuri, acum a venit investitia si cumparaturile. Am inceput cu rochia mea si pantofi, voal etc probate, luate masuri, platite (o parte ca e 1550 numai rochia si l-au uscat pe Dorin), apoi cauta costum pentru el, rupe usile la magazine. Pana acum am achizitionat: toata imbracamintea (ca la cununie ne imbracam cu ceva si seara in altceva, asadar cate 2 randuri de haine) si pe lista mai sunt asa: verighetele, le facem in tara ca aici ne costa 1100 Euro, poza lor e in semnatura mea , marturiile care se inlocuiesc cu clasicele flori in piept, invitatiile trebuie sa le comandam online,sa gasim satin ca vom avea : 8 TRASURI TRASE DE CAI si sa facem trasurile frumoase. Ideea este ca ne facem SINGURI nunta, pe banii nostri ca sa zic asa si suntem stresati sa ne ajunga banutii. Vinul si ala costa vreo 500 de Euro (o sa avem cam 60-70 familii, ceva mai restrans), nu avem inca fotograf (pana nu ajungem in Romania nu putem sa gasim)...mi se par foarte multe de facut. Acasa trebuie sa faci masa pe zi (mama bucatareasa de meserie, face platourile reci cu..turnulete de pui si alte minunatii). Noi intr-un fel le descoperim pe parcurs, ca la nunti nu am mai fost si nu stim tot cap coada. Cumpara cadou la nasi...sunt o groaza de cheltuieli de mi se ridica parul la verticala, dar zic eu ca MERITA!
Daca se mai iveste vreo noutate in trend te las sa stii.