View Single Post
  #99 (permalink)  
Vechi 11 sep 2011, 21:55:54
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
Buna Diana, nu stiu daca la toate functioneaza asa, eu oricum momentan nu sunt un exemplu prea ok de urmat...pt ca meniul mi cam sarac in calorii, probabil si de aceea mi se manifesta asa greutatea, pt ca eu cel putin inca nu am mai auzit la cineva sa-i arate seara aceeasi greutate ca si dimineata...numai in caz ca ori face f mult sport plus meniu echilibrat, ori mananca f putin...la mine functioneaza faza asta datorita meniului meu sarac in calorii, altadata cand mancam ca sparta, seara imi arata si cu un kg mai mult....iar dimineata cu vreo, 4, 5 sute grame maxim mai putin...acuma depinde de cat mananci....aaa, si ma tot repet ca nu sunt un bun exemplu de urmat, da, posibil, insa ma simt mandra pt vointa pe care o am, si pt ambitia de a ajunge unde mi-am propus, ca nu am ales calea cea mai corecta, asta e partea a doua
tu zici ca nu esti exemplu din cauza caloriilor putine,eu zic ca nu sunt exemplu pentru ca in ultimul timp am mancat cam anapoda:ddar tot raul spre bine
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]