View Single Post
  #996 (permalink)  
Vechi 18 aug 2010, 06:50:00
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Sa vezi ce bataie la fundul gol o sa primesti de la mine daca dispari din nou 2 sapt.
Si ce daca faci 40 de ani...crezi ca inbatranesti de la o zi la alta....tot tu esti cu ani mai multi si ce daca?...asta e ..noi sa fim sanatoase...Alynuta trebuie sa umbli putin la bibilica....nu-mi place cum gandesti....cred ca esti o fire tare pesimista si te panichezi din nimicuri....Ma Alynuta viata aceasta cu bune si rele e atat de fumoasa....toti imbatranimi si ar tebui sa ne bucuram ca inbatranim..tu nu ai vazut ca alti mor de tineri...noi sa fim sanatosi si sa invatam sa inbatranim frumos si sa nu uitam nici o clipa ca acolo sus cineva ne iubeste si sa-i multumim in fiecare zi pt.fiecare clipa....

M-ai prins Angela,intr-adevar sunt mai pesimista de felul meu,oricat am incercat sa ma schimb nu am reusit,asta sunt si gata.Si vreau sa ma stiti cum sunt eu in realitate cu bune cu rele.Daca v-as ascunde defectele mele n-as mai fi eu,acceptati-,ma asa cum sunt.De mica sunt asa ,e cam tarziu sa mai pot schimba ceva


[QUOTE=anes;292499]te-ai apucat de cura cu ciorba de varza?

Nu Anes ,am facut-o inainte de a intra pe forum,zice ca varza e f. buna la slabit, e depurativa.

schimbarea se face automat, ai sa vezi

Aha,ai dreptate caci am dat toate datele cand m-am inscris.

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
fetelor, ce-ati mai scris, deabia am apucat sa va ajung din urma
Aly, si mie mi-e dor de voi, da ce sa fac daca imi sunt prietenii in concediu si stammai mult impreuna..las aca am nevoie si de putina destindere dupa toate problemele din ultimul timp
Acum am venit acasa sa mancam si plecam iar, ce credetiPana in septembrie asa o sa fie orarul meu
Sunt bucuroasa ca la bar nu am mai cazut in ispita, nici pahar d elapte nu am mai vrut, ca mancasem dimi deja..Am baut o apa cu ghetaa
dar am mancat la pranz cam mult..ce-i drept conform, nu stiu cum ii zice in romaneste, o felie deaia mare si groasa cat degetul de carne de vita, gratar..cu salata de de toate+pahrul de vin rosu, am zis ca e lege deacuma, un pahar de vin rosu pe zi si o lingurita de cacao..am citit ca sunt f bune pt corazon
dar deseara pap doar fructe, mi-am cumparat piersici si pere
Emy ,atata timp cat esti bine ,nu-i nicio problema,intri si ne spui ca esti bine
Sti doar ca pe noi tot aici ne gasesti.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]