View Single Post
  #9962 (permalink)  
Vechi 02 iun 2014, 10:21:42
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
Multumesc din nou pt sfaturi ! Chiar le voi pune in aplicare, am de gand sa scap de acest binge eating ... Am stat si m-am gandit, iar inainte de toate dietele si slabitul sau altceva, trebuie sa rezolv problema asta .. E clar ca o dieta restrictiva nu va face altceva decat sa ma tina continuu in cercul asta vicios pana nu o sa mai poata nici corpul. Deja celulita e in plina amploare .. Nu vreau sa ma trezesc cu cine stie ce prob de sanatate, ca gastrita am deja .. Si eu nu fac decat sa o inrautatesc cu stilul asta ba nemancat, ba prea mult .. La fel, am avut mari probleme cu ciclul menstrual, tot de la slabit (chiar daca nu recunosc), 7 luni nu am avut, dupa care mi-a venit cu anticonceptionale, apoi s-a oprit iar .. Si cand m-am mai implinit si-a revenit ...
Acum refuz sa cred ca nu o sa pot sa fiu si eu slaba si sanatoasa in acelasi timp ... Dar trebuie sa o iau lent ..
Mai greu cu sportul ca nu prea fac ... Chipurile nu am timp .. Dar lasa ca o sa am si timp de acum inainte o jum de ora pe zi tot o stau pe fb si as putea sa fac miscare
Esti deja slaba si arati foarte bine! Invata sa accepti chestia asta!

Sportul te ajuta mult si psihic, incearca jumatate de ora de sport pe zi, intens si os a simti diferenta sub toate aspectele!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]