View Single Post
  #999 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 09:24:27
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Neata Aly , mi-am propus sa nu mai stau pe scaun de dimineata asa mult si sa trec la sportit ca apoi nu mai reusesc sa fac ce trebuie , te pupic si sper sa fi fost prietenos cantarul cu tine .
Cum mai esti tu? La mine destul de bine totul insa daca este perfect ne plictisim apoi .
Azi am ciorbica de vita si niste spanac cu branza prospata trase prin pesmet si bagate la cuptor + salata. Pentru saptamana viitoare fur ideea de ardei umpluti insa nu cu orez fac cu soia granule.
Poooop si spor la servici
Neata draga mea, e buna ideea si cu soia la ardei. Mai imi fac o portie anul acesta ,pana mai gasesc ardei caci spun sincer n-am mancat ardei cu asa o pofta pana acum.
In rest sunt bine Kika, astept sa incep sa culeg roadele dietei ,dar inca nu se arata, poate sapt. viitoare ,eu sunt optimista,si multumita de mine,incep sa am vechime la dietaDaca nu papam atatia struguri aveam rezultate mai bune si mai rapide , dar asa cu pofta -i pap
53.5 la cantar dupa ziua de fructe,
Spor la sport si abia astept sa ne bucuram de rezultate.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]