forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/)
-   -   Ceaiuri de slabit (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/ceaiuri-slabit-879.html)

Slabuta 20 iul 2009 10:32:00

Ceaiuri de slabit
 
1 ataşament(e)
Vreau sa notam niste ceaiuri din plante care ne ajuta la slabit sau ne-au ajutat, sau care nu au avut nici un efect. :)

Mai de mult, cand inca eram prin liceu, am folosit ceaiul antiadipos, cred ca il stiti cu totii, ce pot spune... in afara de stat aproape toata ziua pe wc si ma apuca oriunde, la scoala, pe strada, in tramvai.....nu au fost alte efecte, nu am slabit, dar m-am chinuit suficient cu dusul la baie, asa ca tot atunci in anii de liceu am si renuntat la acest ceai :)

De atunci singurul ceai pe care il consider bun in slabit, si care functioneaza la mine, este cel verde :)

Creizilup 20 iul 2009 11:02:18

Re: Ceaiuri de slabit
 
Si la mine ceaiurile de slabit au avut acelasi efect pana acum...Eu una nu pot recomanda vreunul decat pentru unicul scop de a usura digestia. Nu cred ca am voie sa dau firma, insa gama de ceaiuri se numeste Figura :)

savu_oana2007 20 iul 2009 11:15:17

Re: Ceaiuri de slabit
 
Buna fetelor! Am baut si eu ceai verde exact cum l-a aratat slabuta pe cel de sus chinezesc.dar nu mai beau pentru ca am auzit ca este cancerigen si ca il scoate dupa piata,l-a aratat la televizor,acum nush ce sa fac.va pup :-*:-*:-*:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<

savu_oana2007 20 iul 2009 11:16:51

Re: Ceaiuri de slabit
 
Poti sa-mi recomanzi si mie slabuta un ceai bun pt slabit??:-/

teodora 20 iul 2009 11:25:25

Re: Ceaiuri de slabit
 
Saluti !!!
Mai fetelor, eu nu am avut nici o treaba cu ceaiurile,orice fel am incercat- nimic. Am baut ceai verde de toate felurile- nimic, am baut Silueta Perfecta -nimic,acum beau ceai de slabit de la Biovit pentru ca imi place dar nu are nici un efect, nici laxativ nici diuretic. Oi fi eu mai altfel, ce sa va zic?:-/

>:D<

skiny katy 20 iul 2009 12:44:09

Re: Ceaiuri de slabit
 
buna fetelor ,felicitari slabuta pt topic,eu le-am incercat pe :ceai de slabit(naturavit),silueta perfecta si cel din poza;efectul tuturor ceaiurilor este lazativ si diuretic aveti grija la doze va poate deshidrata !singurul care a avut ca efect slabirea propriu-zisa a fost un ceai adus din franta si care se numeste Santimin sper sa mai fac rost era si f bun la gust:D

Slabuta 21 iul 2009 17:25:44

Re: Ceaiuri de slabit
 
Citat:

Anterior postat de savu_oana2007 (Post 15841)
Poti sa-mi recomanzi si mie slabuta un ceai bun pt slabit??:-/


Oana eu bau acum doar ceai verde simplu, luat dintr-un magazin de ceaiuri, nu este la pliculet, sunt frunze de ceai verde pe care le las la infuzat dupa beai ceaiul :)

Am mai baut si ceai de codite de cirese care cel putin mie imi facea bine, nu mai eram balonata si pentru asta e important. De catva timp nu l-am mai gasit in farmacii si vechea problema iar a revenit. :(

Slabuta 21 iul 2009 17:27:01

Re: Ceaiuri de slabit
 
O sa mai caut prin agendele mele, aveam pe undeva notat un ceai dintr-o combinatie de mai multe plante pe care l-am baut prin clasa a 10 si m-a ajutat sa mai scad cateva kg :)

chagrin 21 iul 2009 17:35:23

Re: Ceaiuri de slabit
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 15966)
O sa mai caut prin agendele mele, aveam pe undeva notat un ceai dintr-o combinatie de mai multe plante pe care l-am baut prin clasa a 10 si m-a ajutat sa mai scad cateva kg :)

Ne-ar face placere sa stim si noi=P~

Eu o singura data am folosit ceai de slabit (nu tin minte care), dar stiu ca n-a dat rezultate. Din contra, parca bloca metabolismul. Si da, ceaiul verde e cel mai bun:-bd Stiu ca te face sa te simti bine, sistemul digestiv cumva functioneaza mai repede, mai organizat:D

amelie 21 iul 2009 17:57:40

Re: Ceaiuri de slabit
 
Din pacate, nici mie nu mi-a fost de folos ceaiul adipos Sanye :(.
Dintre toate ceaiurile pe care le-am folosit in curele de slabire, cel mai mult m-a ajutat Silueta perfecta de la Fares. Tin minte ca am baut toata vara cate trei cani de ceai pe zi iar dupa trei luni aveam cu vreo 4 kg mai putin. Nu e mare lucru, dar nici eu nu am tinut in perioada aia o dieta stricta :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:10:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO