forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/)
-   -   Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti! (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/mierea-scortisoara-te-ajuta-slabesti-812.html)

cutesuzy 28 feb 2011 18:55:22

Re: Dieta cu miere si scortisoara
 
am mai citit undeva despre aceasta dieta si cred ca de data asta o sa incerc si eu...mi se pare simpla, naturala si delicioasa, m-ati convins:P

Korinnne 07 mar 2011 19:51:28

Re: Dieta cu miere si scortisoara
 
Buna fetelor...sunt noua printre voi si de asemenea sunt bucuroasa ca m-am alaturat :)
Referitor la dieta aceasta, eu v-as recomanda ca apa pe care o puneti peste miere si scortisoara sa nu depaseasca 40 de grade celsius...deoarece miere isi pierde din proprietati...eu am incercat aceasta 'dieta' si este f ok...starea de bine nu intarzie sa apara. Cele 2 ingrediente fac minuni pentru sanatatea noastra !!!!!
va pupic :-*

mihaela sava 20 mar 2011 15:48:42

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Citat:

Anterior postat de stef (Post 13823)
Mierea de albine este folosita de secole pentru tratarea celor mai diferite afectiuni. Cercetatori contemporani au demonstrat ca folosita ca medicament, mierea nu produce efecte secundare, ba chiar luata in doze corecte nu produce neplaceri nici bolnavilor de diabet!

O revista renumita din Canada numita Weekly World News a publicat pe 17 ianuarie 1995 o lista cu afectiunile ce pot fi tratate cu miere si scortisoara luate in diferite doze, potrivit cercetarilor unui grup de terapeuti vest-europeni .

O lingurita de miere si o jumatate de lingurita de scortisoara pudra dizalvate intr-o cescuta de apa fierbinte luata dimineata, pe stomacul gol si din nou seara inainte de culcare, duce la scaderea in greutate chiar si la persoanele cele mai obeze, chiar si in cazul unor diete mai bogate in calorii, daca se ia regulat pana la obtinerea greutatii dorite.

buna fetelor ,nu inteleg ceva .... cate lingurite de miere se iau in total pe zi,doua 1 dim si una seara sau din compozitia facuta cu o lingurita de miere dimineata se ia si seara?

ras_cristalin 08 iun 2011 07:18:42

Re: Dieta cu miere si scortisoara
 
Am incercat si eu trucul asta si am ajuns in situatia sa spun ca niciodata n-o sa mai pun gura pe scortisoara, asa rau mi s-a acrit de ea :D

deadcountess 19 iun 2011 19:27:54

Re: Dieta cu miere si scortisoara
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 681450)
Am incercat si eu trucul asta si am ajuns in situatia sa spun ca niciodata n-o sa mai pun gura pe scortisoara, asa rau mi s-a acrit de ea :D

Pai inseamna ca ai luat mult timp. A avut rezultate?

McFoxxi 18 aug 2011 20:10:12

Re: Dieta cu miere si scortisoara
 
Se poate pune doar apa calduta, nu fiarta, peste amestecul de miere+scortisoara?:)

Deliutza 16 sep 2011 15:07:43

Re: Dieta cu miere si scortisoara
 
Va pot impartasi din experienta mea!
Eu am urmat oarecum dieta, nu insa cum este scrisa aici.
Eu dimineata dupa MD, cam in locul gustarii, imi preparam o lingurita de miere si cam 1-2 gram de scortisoara, si le amestecam bine bine pana se omogeniza. Apoi mancam asa cate putin pe varful linguritei. Am observat ca in perioada asta cat am facut asa nu am luat in greutate ba am avut multa energie si puteam face mult sport, la sfarsit cand m-am cantarit aveam -2kg pierdute cam in 2 saptamani. mie imi place gustul.

georgiana74 22 oct 2011 22:45:46

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
buna seara.cred ca ceva nu fac bine.am pus scortisoara in apa fiarta si sa balosit.asa trebuie?

little bee 10 ian 2012 22:56:07

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
buna fetelor,vreau sa va spun k am incercat aceasta "dieta" si e foarte buna.Nu stiu cat de mult am slabit cu ajutorul ei pentru ca in acelas timp am renuntat la paine si aproape de tot la dulciuri,plus am redus destul de mult portiile de mancare:)Oricum,din cauza unei nenorocite de dieta cu apa,acum 2 ani am facut gastrita de care nu am scapat cu medicamente:(dar mierea cu scortisoara luate dimineata si seara dimp de app o luna jumate m-a scapat de aceasta problema,deci in priviinta asta,toate aprecierile mele:)

Norita 06 mai 2012 15:41:28

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Cit ai reusit sa slabesti? Nimeni nu scrie concret despre rezultate...:P
Ma gandeam sa incerc si eu dieta, insa vad ca nu s-a mai scris pe aici de la inceputul anului...Mai intra cineva in cursa, pentru sustinere? >:D<

O duminica frumoasa!

[*52*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:06:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO