forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/)
-   -   Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti! (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/mierea-scortisoara-te-ajuta-slabesti-812.html)

stef 29 iun 2009 16:58:21

Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Mierea de albine este folosita de secole pentru tratarea celor mai diferite afectiuni. Cercetatori contemporani au demonstrat ca folosita ca medicament, mierea nu produce efecte secundare, ba chiar luata in doze corecte nu produce neplaceri nici bolnavilor de diabet!

O revista renumita din Canada numita Weekly World News a publicat pe 17 ianuarie 1995 o lista cu afectiunile ce pot fi tratate cu miere si scortisoara luate in diferite doze, potrivit cercetarilor unui grup de terapeuti vest-europeni .

O lingurita de miere si o jumatate de lingurita de scortisoara pudra dizalvate intr-o cescuta de apa fierbinte luata dimineata, pe stomacul gol si din nou seara inainte de culcare, duce la scaderea in greutate chiar si la persoanele cele mai obeze, chiar si in cazul unor diete mai bogate in calorii, daca se ia regulat pana la obtinerea greutatii dorite.

stef 29 iun 2009 17:02:03

Re: mierea si scortisoare te ajuta sa slabesti!
 
Scortisoara
Fara sa mai intram in intreaga explicatie stiintifica a motivelor pentru care functioneaza, adauga ¼ de lingurita din acest condiment in ceva ce mananci in fiecare zi: cereale, dressinguri pentru salate, iaurt.
Scortisoara ajuta ca zaharul din sange sa intre in celule pentru a fi folosit pentru energie, astfel ca o cantitate mult mai mica de calorii este stocata ca grasime.
http://www.cumslabesc.eu/wp-content/...tock-dieta.jpg

stef 29 iun 2009 17:06:13

Re: mierea si scortisoare te ajuta sa slabesti!
 
Acum, eu am mai autat cate ceva pe net si am si gasit , chiar si impresii si unele persoane care spun ca se vad rezultatele!
am sa incerc si eu, de maine ( azi n-am miere)si poate peste o luna ( cu tot cu regim) se vor vedea rezultate mai serioase.

Slabuta 29 iun 2009 18:12:44

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Citat:

Anterior postat de stef (Post 13823)
Mierea de albine este folosita de secole pentru tratarea celor mai diferite afectiuni. Cercetatori contemporani au demonstrat ca folosita ca medicament, mierea nu produce efecte secundare, ba chiar luata in doze corecte nu produce neplaceri nici bolnavilor de diabet!

O revista renumita din Canada numita Weekly World News a publicat pe 17 ianuarie 1995 o lista cu afectiunile ce pot fi tratate cu miere si scortisoara luate in diferite doze, potrivit cercetarilor unui grup de terapeuti vest-europeni .

O lingurita de miere si o jumatate de lingurita de scortisoara pudra dizalvate intr-o cescuta de apa fierbinte luata dimineata, pe stomacul gol si din nou seara inainte de culcare, duce la scaderea in greutate chiar si la persoanele cele mai obeze, chiar si in cazul unor diete mai bogate in calorii, daca se ia regulat pana la obtinerea greutatii dorite.

Citat:

Anterior postat de stef (Post 13824)
Scortisoara
Fara sa mai intram in intreaga explicatie stiintifica a motivelor pentru care functioneaza, adauga ¼ de lingurita din acest condiment in ceva ce mananci in fiecare zi: cereale, dressinguri pentru salate, iaurt.
Scortisoara ajuta ca zaharul din sange sa intre in celule pentru a fi folosit pentru energie, astfel ca o cantitate mult mai mica de calorii este stocata ca grasime.
http://www.cumslabesc.eu/wp-content/...tock-dieta.jpg

Foarte interesante informatii. :)

Multumesc Stef pentru acest subiect. :) Chiar sunt curioasa daca vor fi aceste rezultate. :)
O sa te urmaresc cu mult interes. :)

lalita 29 iun 2009 18:33:19

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
da f interesant.stiam si eu ceva in legatura cu scortisoara,ca poate sa fie folosita in loc de zahar,pt ca are mai putine calorii(adika 261/100g). si in plus are si un gust bun

mishutza 29 iun 2009 18:41:11

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Eu zic sa incercam chestia in perioada de platou:D

Slabuta 29 iun 2009 19:11:09

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 13855)
Eu zic sa incercam chestia in perioada de platou:D

Buna propunere Mishutza :)

Adella 29 iun 2009 19:14:04

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Hmmmmm ce aiurea ...miere am prin casa ,dar nu suport scortisoara:((..asa ca eu nu ma bag:);;)

stef 29 iun 2009 19:40:38

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
eu ma gandesc ca, n-are ce sa strice si...scortisoare e super..chiar imi place! si din cate stiu eu, e si putin afrodisiac! :">

stef 29 iun 2009 20:20:44

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
m-am intors! :Dam dat fuga la magazin si-am luat miere! deci...START! inca din seara asta am dizolvat 1 lingurita miere si 1/2 din aceeasi lingurita scortisoara intr-o canita cu apa fierbinte! pe deasupra arata ca o cafea( scortisoara pluteste)si are un gust foarte bun, aromat!mie imi place.(paraca vine Craciunu'!:))). Ca sa am continuitate( sa-mi aduc aminte sa iau si maine dimineata) mi-am lipit pe frigider un post-it
" miere+ scortisoara"!:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:27:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO