forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/)
-   -   Slabeste cu ceai de urzica (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/slabeste-ceai-urzica-3448.html)

justbelieve 12 apr 2010 16:04:29

Slabeste cu ceai de urzica
 
Din batrani se spune ca urzica are propietatea de a pune sangele in miscare si mareste cantitatea de urina eliminata si contribuie la eliminarea substantelor toxice din sange si, in general, din organism.
Daca este sa vorbim despre gust, ceaiul de urzica nu este ca un suc dulce, ci are un gust usor neplacut, insa consumat zilnic fara zahar te ajuta sa elimini apa acumulata in exces, dar si toxinele din corp.
De retinut ca o cura cu ceai de urzica se tine cel putin 30 de zile si se bea cam 1 litru pe zi.
Se face o infuzie de 4-5 lingurite de frunze uscate cu un litru de apa fiarta.
Daca bei zilnic 2-3 cani de ceai de urzica, efectul este ca slabesti cam 2 kg pe saptamana.
De retinut ca odata inceputa aceasta cura nu trebuie intrerupta.

Sibel H 22 apr 2010 17:25:04

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Eu,pentru prima data in acest an...am, facut cura cu ceai de urzica...am, facut in felul urmator...timp de 3 saptamani...zilnic imi preparam 1l1/2 de ceai ..apa trebie sa fie numai oparita in care se adauga o ,jumatate de pachet de ceai urzica vie...si se lasa la racit, acestceai il consumi in timpul unei zile de dimineata pana dormi...dar,pregateste ceaiulpt.a doua zi de seara...Eu imi puneam in stlicute si il luam cu mine in timpul zile...se bea fara zahar...ceaiul trebuie sa fie foarte concentrat...eu, am terminat cura ..acum,o saptamana si jumatate...m-am simtit bine in timpul curei...fata parca imi este mai luminoasa..si aveam energie suficienta..sant pers.care in timpul ,curei cu ceai de urzica vie slabesc intre 7 ,10 sau 24 de kg. ...:)

celi 23 apr 2010 16:58:54

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de Sibel H (Post 161514)
Eu,pentru prima data in acest an...am, facut cura cu ceai de urzica...am, facut in felul urmator...timp de 3 saptamani...zilnic imi preparam 1l1/2 de ceai ..apa trebie sa fie numai oparita in care se adauga o ,jumatate de pachet de ceai urzica vie...si se lasa la racit, acestceai il consumi in timpul unei zile de dimineata pana dormi...dar,pregateste ceaiulpt.a doua zi de seara...Eu imi puneam in stlicute si il luam cu mine in timpul zile...se bea fara zahar...ceaiul trebuie sa fie foarte concentrat...eu, am terminat cura ..acum,o saptamana si jumatate...m-am simtit bine in timpul curei...fata parca imi este mai luminoasa..si aveam energie suficienta..sant pers.care in timpul ,curei cu ceai de urzica vie slabesc intre 7 ,10 sau 24 de kg. ...:)

Și cât ai slăbit mai exact în timpul acestei cure? Adică în cele 3 săptămâni de care zici.
Te întreb pentru că mie chiar îmi place ceaiul, pot să beau toată ziua... dar nu vreau să slăbesc exagerat... și oricum nu prea cred că se întâmplă asta dacă doar bei ceai.
Din fericire ceaiul de urzică are și alte beneficii ;)

Sibel H 23 apr 2010 21:51:23

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de celi (Post 162913)
Și cât ai slăbit mai exact în timpul acestei cure? Adică în cele 3 săptămâni de care zici.
Te întreb pentru că mie chiar îmi place ceaiul, pot să beau toată ziua... dar nu vreau să slăbesc exagerat... și oricum nu prea cred că se întâmplă asta dacă doar bei ceai.
Din fericire ceaiul de urzică are și alte beneficii ;)

....:)... Salut!...scumpa eu fara nici un regim alimentar in timp ce am tinut...cura cu ceai de urzici..am scazut 5 kg....si m-am simtit foarte bine in timpul curei...dar am baut zi de zi cantitatea care se cerea..iti, doresc succes ..si sa ne ti la curent cu evolutia ta..la ceai de urzic...:-*

celi 25 apr 2010 14:25:52

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Draga mea, la 1l jumate de apă fiartă am pus jumate de pachet de ceai de urzică (așa am găsit eu că se prepară pentru cure) și l-am lăsat la macerat 30 de minute (aprox.) apoi am băut două căni și a fost OK. Asta a fost vineri seara, în schimb sâmbătă dimineața după ce m-am trezit și am băut din ceaiul rece, rămas, am simțit că mi se întoarce stomacul pe dos, am încercat să-l încălzesc dar tot la fel de rău mi s-a părut.

Unde zici că am greșit? Eu am mai băut ceai de urzică și mi-a plăcut. Oare l-am făcut prea concentrat? Sau trebuia să-l beau doar cald, pentru că atunci a fost OK, rece mi-a făcut greață... offf... ieri nu am mai putut să beau =((

Ce zici?

Sibel H 25 apr 2010 16:39:51

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de celi (Post 164692)
Draga mea, la 1l jumate de apă fiartă am pus jumate de pachet de ceai de urzică (așa am găsit eu că se prepară pentru cure) și l-am lăsat la macerat 30 de minute (aprox.) apoi am băut două căni și a fost OK. Asta a fost vineri seara, în schimb sâmbătă dimineața după ce m-am trezit și am băut din ceaiul rece, rămas, am simțit că mi se întoarce stomacul pe dos, am încercat să-l încălzesc dar tot la fel de rău mi s-a părut.

Unde zici că am greșit? Eu am mai băut ceai de urzică și mi-a plăcut. Oare l-am făcut prea concentrat? Sau trebuia să-l beau doar cald, pentru că atunci a fost OK, rece mi-a făcut greață... offf... ieri nu am mai putut să beau =((

Ce zici?

:)...scumpa ,eu il beam rece asa,si dupa 3 zile a trecut raul acela pe care il simti tu...ce sa zic, asa au baut toate fetele pe care le cunosc...nu ai voie sa il indulcesti...incearca sa il bei in continuare asa si trebuie treptat sa te obisnuiesti...sper sa reusesti..hai sa vedem...cum o sa te simti....:-*

celi 25 apr 2010 18:25:54

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de Sibel H (Post 164797)
:)...scumpa ,eu il beam rece asa,si dupa 3 zile a trecut raul acela pe care il simti tu...ce sa zic, asa au baut toate fetele pe care le cunosc...nu ai voie sa il indulcesti...incearca sa il bei in continuare asa si trebuie treptat sa te obisnuiesti...sper sa reusesti..hai sa vedem...cum o sa te simti....:-*

Evident că nu mă gândeam să-l îndulcesc, eu de obicei nu îndulcesc ceaiurile, dar mă gândeam că pe acesta l-am făcut prea concentrat, de aceea am întrebat, poate tu nu pui jumate de pachet la 1l jumate de apa...

Sibel H 25 apr 2010 21:43:23

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de celi (Post 164889)
Evident că nu mă gândeam să-l îndulcesc, eu de obicei nu îndulcesc ceaiurile, dar mă gândeam că pe acesta l-am făcut prea concentrat, de aceea am întrebat, poate tu nu pui jumate de pachet la 1l jumate de apa...

:) ...bine, am scris...jumatate de pachet la 1l sijumatate de apa pe saptamana eu foloseam 4 cutii de ceai...sa ai o noapte frumoasa...Noapte buna!...:)

Slabuta 27 apr 2010 11:42:47

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Fetelor, gasesc ceaiul de urzica la plafar?
Si cum il iau, in pliculete (daca exista in pliculete) sau vrac?

madaEM 27 apr 2010 11:43:58

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 167038)
Fetelor, gasesc ceaiul de urzica la plafar?
Si cum il iau, in pliculete (daca exista in pliculete) sau vrac?

il gaseti slabuto ..si iati la vrac ca e mai bun:Deu asa miam luat:)

andra_aly 27 apr 2010 11:44:53

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Buni a mea si-a cumparat de la magazin naturist. dar fetele de acolo i-a recomandat sa nu cumpere la plic. ca nu e asa concentrat:-/
acum vezi si tu cum il gasesti:)

Slabuta 27 apr 2010 11:45:17

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de madaEM (Post 167042)
il gaseti slabuto ..si iati la vrac ca e mai bun:Deu asa miam luat:)

Merci Mada :-*
Am citit ieri niste studii despre urzica si m-a convins :D
O sa fac si un articol detaliat pe aceasta tema :)

madaEM 27 apr 2010 11:46:40

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 167045)

Merci Mada :-*
Am citit ieri niste studii despre urzica si m-a convins :D
O sa fac si un articol detaliat pe aceasta tema :)


sincer si eu am auzit numai lucriri bune despre el ..si eu am baut intro perioada...si chiar mam simtit bine ..am sa imi mai cumpar ..:)asteptam articolul:D

mayam 27 apr 2010 11:55:28

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Din urzici proaspete se poate face acest ceai? Sau e musai sa fie uscate?

Slabuta 27 apr 2010 12:00:50

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de mayam (Post 167069)
Din urzici proaspete se poate face acest ceai? Sau e musai sa fie uscate?

Eu zic ca merge. ;)
Poate fi infuzata ca si cea uscata. :)

mayam 27 apr 2010 12:11:39

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
O sa incep de maine; va voi tine la curent cu evolutia. :)

Slabuta 27 apr 2010 12:13:34

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de mayam (Post 167089)
O sa incep de maine; va voi tine la curent cu evolutia. :)

Mayam, nu stiu in ce masura te va ajuta sa scapi de kg nedorite fara sa aplici in paralel si un regim adecvat :) Cred ca in combinatie cu dieta va da rezultate bune :) Mult succes! :)

Eu vreau sa il beau datorita proprietatilor sale pentru sanatate :)

mayam 27 apr 2010 12:49:41

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Sunt absolut de acord Slabuta, personal consider ca sunt pe drumul cel bun in ce priveste dieta insa un 'mic ajutor' nu strica niciodata mai ales ca fiind proaspat nefumatoare mai cedez tentatiei de a manca ceva dulce din cand in cand...

Sibel H 27 apr 2010 15:50:51

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 167038)
Fetelor, gasesc ceaiul de urzica la plafar?
Si cum il iau, in pliculete (daca exista in pliculete) sau vrac?

....:) ... Da la plafar...si ei de cel varsat o cutie are gramajul de 50 gr...dar vezi cere la plafar....Ceai de Urzica Vie...pentru ca este si ceai de uzica moarta....sper ca am fost de ajutor...

celi 27 apr 2010 16:00:09

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
M-am chinuit și eu cu ceaiul de urzică pentru că am zis că o fi meritând dacă toată lumea îl bea în pofida gustului foarte rău și ieri am ajuns la concluzia că ... nu mi se potrivește. Mă așteptam să mă "curețe", să simt asta când merg la WC mai ales că știam ce bine reacționez la ceaiul verde, dar nici poveste, aproape ca am avut un tranzit intestinal deficitar în aceste zile. Așa că de aseară am trecut din nou la ceaiul verde chinezesc și bine am făcut. Azi am avut toată ziua un stomăcel plat ;;)

Nu toate reacționăm la fel, mulțumesc oricum >:D<
Baftă celor care s-au apucat de acum.

Sibel H 27 apr 2010 16:14:28

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de celi (Post 167371)
M-am chinuit și eu cu ceaiul de urzică pentru că am zis că o fi meritând dacă toată lumea îl bea în pofida gustului foarte rău și ieri am ajuns la concluzia că ... nu mi se potrivește. Mă așteptam să mă "curețe", să simt asta când merg la WC mai ales că știam ce bine reacționez la ceaiul verde, dar nici poveste, aproape ca am avut un tranzit intestinal deficitar în aceste zile. Așa că de aseară am trecut din nou la ceaiul verde chinezesc și bine am făcut. Azi am avut toată ziua un stomăcel plat ;;)

Nu toate reacționăm la fel, mulțumesc oricum >:D<
Baftă celor care s-au apucat de acum.

...:) ... Trebuie sa ai rabdare cu acest ceai nu din prima zi s-au 2 zile se vede..scumpa efectul...sa sti ca are o putere mare de-a purifica organismul si de al regenera...la toate prietenele mel am vazut rezultate frumoase...iti curata si tenul pielea devine mai ferma si mai luminoasa dar trebuie baut 3 saptamani zi de zi cantitatea in concentratia care am descrs mai sus...tu poate ai reactionat asa pentru ca incepuse sa lucreze cu organismul tau...:)

celi 27 apr 2010 19:17:59

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de Sibel H (Post 167390)
...:) ... Trebuie sa ai rabdare cu acest ceai nu din prima zi s-au 2 zile se vede..scumpa efectul...sa sti ca are o putere mare de-a purifica organismul si de al regenera...la toate prietenele mel am vazut rezultate frumoase...iti curata si tenul pielea devine mai ferma si mai luminoasa dar trebuie baut 3 saptamani zi de zi cantitatea in concentratia care am descrs mai sus...tu poate ai reactionat asa pentru ca incepuse sa lucreze cu organismul tau...:)

O să mai încerc cu ceai de urzică, nu am abandonat de tot, dar era necesar să trec pe ceai verde că nu mă simțeam OK la stomac...:-/

Sibel H 27 apr 2010 19:50:35

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de celi (Post 167546)
O să mai încerc cu ceai de urzică, nu am abandonat de tot, dar era necesar să trec pe ceai verde că nu mă simțeam OK la stomac...:-/

:) ...poti, bea si ceai verde in timpul celor trei saptamani...eu,nu prea cunosc interdicti...eu,nu am tinut regim s-au dieta in timpul celor trei saptamani..prietenele mele erau la dieta una disociat si alta cu calori putine ..si au slabit, foarte frumos...deci ,daca ai o dieta ai mai multe sanse cu ceaiul..eu ,le-am tinut companie in cele trei saptamanii..si am fost ,placut surprinsa cat de bine mi-a facut organismului si mie personal...iti doresc ,succes...si la toate fetele ,le doresc succes...>:D<

Laura 30 apr 2010 07:29:39

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Buna fetelor:)
Am inceput si eu de 2 zile sa beau ceai de urzica, dar am o problema;;)......nu stiu, poate fac eu ceaiul prea concentrat, dar am diaree de cand am inceput sa-l beau:(....asa e normal?
eu vreau sa beau pentru a ma curata de cosuri, de ceva vreme mi-au aparut cosuri multe pe spate, si am auzit ca ceaiul de urzica curata frumos corpul.........
Eu am urzici culese de mine:), si pun cate 3 fire intr-o cratita de 1,5L.....e prea concentrat?..........

Sibel H 30 apr 2010 08:29:45

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 171001)
Buna fetelor:)
Am inceput si eu de 2 zile sa beau ceai de urzica, dar am o problema;;)......nu stiu, poate fac eu ceaiul prea concentrat, dar am diaree de cand am inceput sa-l beau:(....asa e normal?
eu vreau sa beau pentru a ma curata de cosuri, de ceva vreme mi-au aparut cosuri multe pe spate, si am auzit ca ceaiul de urzica curata frumos corpul.........
Eu am urzici culese de mine:), si pun cate 3 fire intr-o cratita de 1,5L.....e prea concentrat?..........

...Este, bine ...te, curata si pe interior si pe exterior..linistita ,continua...la ,fiecare persoana reactioneaza divers...sa ne scri cum evoluiezi si ce rezultate ai....sa ,ai o zi frumoasa...spor ,la baut ceai...:-*

celi 30 apr 2010 23:27:30

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 171001)
Buna fetelor:)
Am inceput si eu de 2 zile sa beau ceai de urzica, dar am o problema;;)......nu stiu, poate fac eu ceaiul prea concentrat, dar am diaree de cand am inceput sa-l beau:(....asa e normal?
eu vreau sa beau pentru a ma curata de cosuri, de ceva vreme mi-au aparut cosuri multe pe spate, si am auzit ca ceaiul de urzica curata frumos corpul.........
Eu am urzici culese de mine:), si pun cate 3 fire intr-o cratita de 1,5L.....e prea concentrat?..........

Așa e normal, să ai diaree, la mine a fost anormal că nu am avut, ba chiar am simțit un tranzit intestinal lent. De când îl beau în tandem cu ceaiul verde merge bine și la nime ;)

Sibel H 01 mai 2010 09:39:17

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de celi (Post 171863)
Așa e normal, să ai diaree, la mine a fost anormal că nu am avut, ba chiar am simțit un tranzit intestinal lent. De când îl beau în tandem cu ceaiul verde merge bine și la nime ;)

:)...Scumpa nu este anormal nici la tine dar trebuie sa ai ..rabdare pana ceaiul iti regleaza tranzitul intestinal personal...pt.ca este posibil ca tu sa-l fi solicitat foarte mult cu ...de exemplu ceaiul verde...s-au alte produse...cum ai inceput sa te simnti?..cu cura de ceai....?...te-ai mai obisnuit? ...:-*.deja, de cate zile bei ceaiul abdomenul, trebuie sa-ti devina plat ca in palma....:)

mona112 02 mai 2010 07:28:13

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
am tot citit pe net ca ceaiul de urzica e foarte bun la slabit cu si fara o dieta acum depinde si de organism,,,eu de exemplu beau ceai de urzica si in acelasi timp si ceai de soc,,,ceaiul de soc ma ajuta sa scap de celulita,,de efectul de coaja de portocala dar cel mai important inainte de masa de pranz si cina bag si cate o cana de suc de grefruit facut de mine,,,,va spun dupa o sapt ce efect a avut eu cu dietele nu ma impac ,,,,eu am 30 ani un bebe la activ si vreo 60kg si vreau sa ajung la 55,,,,,,#:-s

Sibel H 02 mai 2010 07:40:27

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de mona112 (Post 172564)
am tot citit pe net ca ceaiul de urzica e foarte bun la slabit cu si fara o dieta acum depinde si de organism,,,eu de exemplu beau ceai de urzica si in acelasi timp si ceai de soc,,,ceaiul de soc ma ajuta sa scap de celulita,,de efectul de coaja de portocala dar cel mai important inainte de masa de pranz si cina bag si cate o cana de suc de grefruit facut de mine,,,,va spun dupa o sapt ce efect a avut eu cu dietele nu ma impac ,,,,eu am 30 ani un bebe la activ si vreo 60kg si vreau sa ajung la 55,,,,,,#:-s

....:)...Buna dimineata!Mona .... Bine ai venit !printre noi....sa-ti traiasca micutul si sa-ti creasca sanatos ...daca ai fi citit si mesajele anterioare ...eu,am scris cum se prepara si cum se bea ceaiul de urzici...Am ,mai scris ca nu am tinut dieta ca prietenele mele si am slabit 5 kg.....citeste de la inceput mesajele poate te ajuta cu ceva....ceaiul de soc este bun dupa ce termini cura cu ceai de urzici...combinat ..nu stiu, ce sa zic...ai, grija la aspectul pieli...foloseste, ceva creme hidratante....asemenea sa ai o ,zi buna....>:D<

mona112 03 mai 2010 07:56:40

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
multumesc mult de sfaturi,,,,
;)

Sibel H 03 mai 2010 09:31:41

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de mona112 (Post 173278)
multumesc mult de sfaturi,,,,
;)

.....Cu multa placere....:)

sunshine 06 mai 2010 17:05:45

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
fetelor, am cumparat si eu azi de la plafar ceai de urzica. dar pe prospectul meu scrie ca acest ceai combate diaree, nicidecum ca ajuta la un tranzit lent, cum e cu ceaiul verde de ex

Slabuta 06 mai 2010 17:25:11

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 177816)
fetelor, am cumparat si eu azi de la plafar ceai de urzica. dar pe prospectul meu scrie ca acest ceai combate diaree, nicidecum ca ajuta la un tranzit lent, cum e cu ceaiul verde de ex

Cica, reactioneaza diferit de la persoana la persoana :)
Eu am studiat putin acest ceai si uite am scris aici un articol: Ceai de urzica - Slabute.ro

Nana2010 07 mai 2010 19:20:35

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Buna fetelor,

Si eu duc o mica 'batalie' cu kg. Vreau sa slabesc vreo 6 kg si ma gandeam sa incerc si cu ceai de urzici.

Am citit post-urile de pe forum legate de acest subiect si am mers la Plafar sa cumpar Ceai de Urzica Vie, asa cum am aflat de la voi. Mi-a spus ca nu are decat un singur fel: Ceai de Urzica de la Dacia-Plant (este o cutie de 50 g); pe prospect scrie Urtica Dioica.......Este cel bun? Sau de care sa iau?

Va multumesc mult. Weekend placut tuturor :)

Slabuta 07 mai 2010 19:29:39

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de Nana2010 (Post 179397)
Buna fetelor,

Si eu duc o mica 'batalie' cu kg. Vreau sa slabesc vreo 6 kg si ma gandeam sa incerc si cu ceai de urzici.

Am citit post-urile de pe forum legate de acest subiect si am mers la Plafar sa cumpar Ceai de Urzica Vie, asa cum am aflat de la voi. Mi-a spus ca nu are decat un singur fel: Ceai de Urzica de la Dacia-Plant (este o cutie de 50 g); pe prospect scrie Urtica Dioica.......Este cel bun? Sau de care sa iau?

Va multumesc mult. Weekend placut tuturor :)

Buna Nana si bine ai venit :)

Urtica Dioica este denumirea latina a urzicii, deci este buna cea care o aveau la plafar :)

Urzica Vie este urzica proaspata.

Nana2010 08 mai 2010 10:31:37

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 179411)

Buna Nana si bine ai venit :)

Urtica Dioica este denumirea latina a urzicii, deci este buna cea care o aveau la plafar :)

Urzica Vie este urzica proaspata.

Buna :)

Multumesc mult pt raspuns. O sa incerc atunci cu ceaiul de la Plafar si sper sa reusesc sa scap de cele 6 kg :)

O zi buna!

mayam 08 mai 2010 13:17:43

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Cum va place ceaiul? Cred ca am baut si licori mai dezgustatoare dar si acesta intra in top 5 cu siguranta. Cel de la Plafar pare mai 'gustos' decat cel de urzici vii si crude. Probabil il voi combina cu menta.

sunshine 08 mai 2010 13:35:32

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
eu am baut de 3 ori pana acum, si imi place. de regula beau orice fel de ceai, si nici asta nu i rau la gust

ella85 09 mai 2010 21:37:16

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
si eu am inceput cura cu ceai de urzica, acum o saptamana, si am slabit doar 500g, dar sunt multumita si de atat, avand in vedere ca nu am facut sport deloc si am mancat tot ce am vrut.:D de maine promit sa fac putin de sport si sa renunt la paine si dulciuri>:) mai revin dupa o saptamana

bebelusha 10 mai 2010 08:43:49

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
eu ma rezum la 2-3 cani pe zi pt ca am tensiunea 9 cu 5 si mi s-a facut rau sapt trecuta cand am baut 6 cani pe zi...era sa cad din picioare la serv,noroc ca era colega mea in spatele meu si m-a asezat ea pe scaun..
cu 2 cani sunt bine..si ma duc si la baie..eu am a cont asa :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:03:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO