forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/)
-   -   Spirulina si slabitul (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/spirulina-slabitul-1262.html)

gabryel 18 feb 2012 09:56:17

Re: Spirulina si slabitul
 
Este foarte adevarat ca spirulina ajuta la slabit , la fel ca si capsulele de aloe vera insoţite de o alimentaţie sănatoasa pe cat posibil .eu am slabit cateva kilograme bunae cu ajutorul lor şi nu prea m-am ingraşat . Mare atentie spirulina trebuie luate cu o jumatate de ora inainte de mancare nu dupa mancare altfel te ingrasi . Se iau maxim 2 grame:-*

karmen737 18 feb 2012 11:34:11

Re: Spirulina si slabitul
 
Eu iau spirulina de 2 luni combinata cu inca vreo doua medicamente la recomandarea medicului, pt stimularea activitatii cerebrale. Habar n-aveam ca ajuta la slabit!!!:-o:-o:-o Si nici nu am simtit ca mi-ar reduce foamea sau mai stiu eu ce... cred ca e mai mult efectul Placebo. Oricum rau nu face, are multe beneficii pt organism...;)

Puffoasa 10 mar 2012 09:29:14

Re: Spirulina si slabitul
 
Blue-Green Algae & Spirulina - YouTube

iuliana27 10 iul 2012 13:03:01

Re: Spirulina si slabitul
 
Buna fetelor.acum vreo luna jumatate am inceput si eu o cura de slabit cu spirulina.pe atunci lucram intr-un hotel in jur de 6 ore la zi la curatenie de camere.Am inceput cu 3 pastile de 3 ori pe zi cu 20-30 de min inainte de fiecare masa timp de 2 sapt,2pastile de 3 ori pe zi alte 2 sapt si dupa o sapt cate 1 pastila de 3 ori pe zi.ce pot spune ca intradevar am slabit 7 kg intr-o luna de zile,dar asta si datorita faptului ca munceam fff mult.ma simteam ff bine,coloana a incetat sa ma mai doara,eram mult mai activa,fara dureri de cap si multe alte efecte bune care lea avut asupra mea.insa.....ca intotdeauna exista un dar....am 2 sapt de cand am renuntat la servici ptr ca nu am cu cine llasa fetita si pot spune ca nu mai sunt aceeasi.am pus la loc 3 kg.am reluat pastilele dar nu le iau decat dimineata 2.spunetimi si mie cum sa fac sa renunt la paine si dulciuri.nu ma pot abtine.si ce sa fac sa am mai multa vointa:((.multumesc frumos.si daca mai stiti cum trebuie folosita spirulina incat sa fie mai eficienta va rog sa nu ezitati sa imi dati un rasp.multumesc mult.

Alecsandru1977 17 iul 2012 12:48:36

Re: Spirulina si slabitul
 
Citat:

Anterior postat de iuliana27 (Post 1088434)
spunetimi si mie cum sa fac sa renunt la paine si dulciuri.nu ma pot abtine.si ce sa fac sa am mai multa vointa:((


Pur si simplu nu mai mananci paine si dulciuri.

Nu ai ambitie? Nu ai vointa? Atunci ce zici de o mica-mare sperietura. Stim cu toii ca persoanele supraponederale/obeze sunt predispuse unor probleme de sanatate, atac cerebral, infarct, diabet...etc. Zici ca ai o fetita, incerca doar sa iti imaginezi daca ai pati tu ceva... ce s-ar face ea fara tine???


Stiti cati fac mishto de mine??? Si rad langa mine, si ma intreaba: haide ba nu ai si tu pofta de o prajiturica? nu ai si tu pofta de o ceafa de porc???

Si le raspund mereu: Daca voi va gasiti fericirea intr-o prajiturica si/sau o ceafa de porc e treaba voastra.... eu vreau sa fiu fericit si sanatos alaturi de baietelul meu!!!

glimmer 02 iun 2013 10:50:58

Re: Spirulina si slabitul
 
Spirulina e un SUPLIMENT alimentar, nu trebuie sa inlocuiasca nici o masa, se ia in plus impreuna cu o alimentatie sanatoasa. Eu am luat o perioada inainte de masa si pot spune ca e buna, te energizeaza. Nu stiu sa va zic daca ajuta la slabit pentru ca atunci nu tineam cura, insa ma gandesc sa iau din nou si va voi anunta daca vad efecte.
Oricum, nu exista reteta magica de a slabi, sportul si mancatul sanatos sunt singurele care ne ajuta cu adevarat sa devenim slabute. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:15:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO