forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Cat de mult conteaza sportul intr-o dieta? (http://forum.slabute.ro/sport/cat-mult-conteaza-sportul-intr-dieta-6130.html)

danielle B 31 aug 2010 23:18:39

Cat de mult conteaza sportul intr-o dieta?
 
Buna! ma numesc danielle. Am 17 ani si vreau sa slabesc. Am mai incercat pn acum dar nici o dieta nu am dus la capat din pacate :(. Vreau sa tin dieta dar multa lume am auzit ca o dieta fara sport este egala cu 0 iar din alte parti am auziy=t ca prin sport se arde grasimea si se formeaza muschii. Vreau sa slabesc frumos si sanatos, fara muschi sau eu mai stiu.. asa ca.. cum fac cu sportul? Conteaza chiar asa mult intr.un regim? Ajutati-ma va rog :-*!!!

cristine017 31 aug 2010 23:21:54

Re: Cat de mult conteaza sportul intr-o dieta?
 
Hei draga Danielle >:D<
din pacate ..sau din fericire ..sportul e 50% intr`o dieta si restul de 50% este alimentatia :D ..desigur daca nu vrei sa faci muschi iti recomand exercitiile cardio sau start walking ..sau alearga ..insa nu mai prea e vreme de alergat :))
In fine,eu iti urez bine ai venit printre noi si sper sa ramai aici pana iti atingi scopul :-w :-*

anqutz 01 sep 2010 10:46:04

Re: Cat de mult conteaza sportul intr-o dieta?
 
Stai linistita ca nu faci cine stie ce mushi. Ei se intaresc si se tonifiaza si arata bine, dar nu ai hormoni de crestere ca sa faci ditai muschii. Este ft important sportul, fara el slabesti urat si mult mai greu. Daca faci sport arata altfel pielea si carnea pe tine. :)

mvthebest 01 sep 2010 10:48:12

Re: Cat de mult conteaza sportul intr-o dieta?
 
Pentru mine personal sportul a contat chiar 70% :x.
Primele kg doar datorita lui le-am slabit. :)

deadcountess 07 sep 2010 13:36:36

Re: Cat de mult conteaza sportul intr-o dieta?
 
Citat:

Anterior postat de danielle B (Post 310081)
Buna! ma numesc danielle. Am 17 ani si vreau sa slabesc. Am mai incercat pn acum dar nici o dieta nu am dus la capat din pacate :(. Vreau sa tin dieta dar multa lume am auzit ca o dieta fara sport este egala cu 0 iar din alte parti am auziy=t ca prin sport se arde grasimea si se formeaza muschii. Vreau sa slabesc frumos si sanatos, fara muschi sau eu mai stiu.. asa ca.. cum fac cu sportul? Conteaza chiar asa mult intr.un regim? Ajutati-ma va rog :-*!!!

Da, dupa cum spun fetele mai sus, conteaza enorm sportul pt ca de obicei cand vrei sa slabesti scopul este un corp frumos nu doar un anumit numar de kilograme.;)

caress 27 sep 2010 12:23:32

Re: Cat de mult conteaza sportul intr-o dieta?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 310469)
Pentru mine personal sportul a contat chiar 70% :x.
Primele kg doar datorita lui le-am slabit. :)

Idem si in cazul meu. Am tinut doar dieta vreo 3 saptamani si am slabit aprox. 700 g....eram dezamagita, cu nervii la pamant. In momentul in care am inceput sa merg foarte mult pe jos, sa urc si sa cobor multe etaje, sa dansez, sa fac exercitii cu sticla plina cu apa pentru membrele superioare au inceput si kg. (multe de data asta) sa dispara ca prin minune.


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:01:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO