forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Cat de mult se face bicicleta? (http://forum.slabute.ro/sport/cat-mult-se-face-bicicleta-4197.html)

SuperTeo 17 iun 2010 19:20:01

Cat de mult se face bicicleta?
 
fetelor credeti ca este bine sa fac mult la bicicleta (circa de 4 ori pe zi a cate 30 de minute) am si stepar...dar parca el nu ma incanta asa de mult ca bicicleta si dimineata fac si geogging ....credeti ca asta ma ajuta la slabit???...:D

lavydor 17 iun 2010 19:25:18

Re: Cat de mult se face bicicleta?
 
Citat:

Anterior postat de SuperTeo (Post 223119)
fetelor credeti ca este bine sa fac mult la bicicleta (circa de 4 ori pe zi a cate 30 de minute) am si stepar...dar parca el nu ma incanta asa de mult ca bicicleta si dimineata fac si geogging ....credeti ca asta ma ajuta la slabit???...:D

Orice miscare e binevenita pentru slabit, dar e prea mult parca 120 de min pe bicicleta. Fiecare face ce sport i se potriveste, eu fac taebo dar doar 1 ora pe zi! s e bine ca si alergi, cu dieta sa fii in regula si esti pe drumul cel bun!:x

Slabuta 17 iun 2010 19:27:20

Re: Cat de mult se face bicicleta?
 
Citat:

Anterior postat de SuperTeo (Post 223119)
fetelor credeti ca este bine sa fac mult la bicicleta (circa de 4 ori pe zi a cate 30 de minute) am si stepar...dar parca el nu ma incanta asa de mult ca bicicleta si dimineata fac si geogging ....credeti ca asta ma ajuta la slabit???...:D

Teo eu zic ca e un pic cam mult :)
In prima faza limiteaza-te la 60 minute, e suficient :)

De ajutat sigur te ajuta la slabit dar nu trebuie exagerat. ;)

SuperTeo 17 iun 2010 19:29:50

Re: Cat de mult se face bicicleta?
 
ok va multumesc mult fetelor eram tare nelamurita mie nu-mi place sa fac tae-bo fac doar abdomene si cateva ex pt solduri numi place nici zumba...prefer bicicleta ms inca odata :*

lavydor 17 iun 2010 20:55:55

Re: Cat de mult se face bicicleta?
 
Citat:

Anterior postat de SuperTeo (Post 223135)
ok va multumesc mult fetelor eram tare nelamurita mie nu-mi place sa fac tae-bo fac doar abdomene si cateva ex pt solduri numi place nici zumba...prefer bicicleta ms inca odata :*

Bicicleta sa fie atunci>:D<

anqutz 17 iun 2010 21:56:45

Re: Cat de mult se face bicicleta?
 
De ce ai ales sa faci de 4 ori pe zi? Mai bine faci o data cat poti si e mult mai eficient asa. Precum a zis si Slabuta, limiteaza-te la o ora pe zi, momentan.

deadcountess 18 iun 2010 10:54:10

Re: Cat de mult se face bicicleta?
 
Citat:

Anterior postat de SuperTeo (Post 223135)
ok va multumesc mult fetelor eram tare nelamurita mie nu-mi place sa fac tae-bo fac doar abdomene si cateva ex pt solduri numi place nici zumba...prefer bicicleta ms inca odata :*

Ce zici atunci de bicicleta obisnuita (nu cea "de casa")? Eu o ador:x Pe cea de casa o folosesc doar iarna (in timp ce ma uit la TV altfel ma plictisesc) dar nici nu se compara.

Ca durata, ce sa zic :-/ depinde ce doresti masa musculara sau doar sa dai jos kg. Pentru prima faci mai putin si la nivelul cel mai greu, pentru a doua faci cat ai chef dar nu la nivelul maxim (in schimb poti folosi viteza cat mai mare).

Nu trebuie neaparat sa-ti placa tae-bo ;) exista atatea alte sporturi pe care le poti incerca :)

SuperTeo 18 iun 2010 14:16:43

Re: Cat de mult se face bicicleta?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 223821)
Ce zici atunci de bicicleta obisnuita (nu cea "de casa")? Eu o ador:x Pe cea de casa o folosesc doar iarna (in timp ce ma uit la TV altfel ma plictisesc) dar nici nu se compara.

Ca durata, ce sa zic :-/ depinde ce doresti masa musculara sau doar sa dai jos kg. Pentru prima faci mai putin si la nivelul cel mai greu, pentru a doua faci cat ai chef dar nu la nivelul maxim (in schimb poti folosi viteza cat mai mare).

Nu trebuie neaparat sa-ti placa tae-bo ;) exista atatea alte sporturi pe care le poti incerca :)

am si eu si bicicleta normala dar nu am companie si mi-e si mai greu asa oedalez si ma uit la tv sau la un film la leaptop ... si pedalez mult si la ca nivel dau la mijloc nici tare nici incet....sper sa ma ajute... :*:*

deadcountess 18 iun 2010 21:26:34

Re: Cat de mult se face bicicleta?
 
Citat:

Anterior postat de SuperTeo (Post 224119)
am si eu si bicicleta normala dar nu am companie si mi-e si mai greu asa oedalez si ma uit la tv sau la un film la leaptop ... si pedalez mult si la ca nivel dau la mijloc nici tare nici incet....sper sa ma ajute... :*:*

Hai ca merge si fara companie. Inlocuieste de exemplu mersul cu autobuzul/masina etc. la scoala/lucru cu mersul cu bicicleta, ca doar in autobuz te descurci si fara companie, nu? :P
E mult mai sanatos sportul in aer liber, ai timp destul de sport in casa cand e vreme rea ;)

anqutz 05 sep 2010 12:23:28

Re: Cat de mult se face bicicleta?
 
Citat:

Anterior postat de SuperTeo (Post 224119)
am si eu si bicicleta normala dar nu am companie si mi-e si mai greu asa oedalez si ma uit la tv sau la un film la leaptop ... si pedalez mult si la ca nivel dau la mijloc nici tare nici incet....sper sa ma ajute... :*:*

De ce nu incerci sa-ti pui niste muzica antrenanta pe mp3 sau ipod? Sau nu ai cu cine sa pedaliezi? Inca mai e vreme ok afara, se mai poate face sport in aer liber. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:22:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO