forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   ChaLean Extreme (http://forum.slabute.ro/sport/chalean-extreme-12227.html)

danyella2008 28 apr 2013 08:40:55

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1255469)
Dragelor cele 4 luni de CHLX au luat sfarsit.. :((
Azi a fost teoretic ultima zi din program!
Daaar nu renunt la el.. Imi place prea mult.. Desi stiu ca nu o sa mai dea rezultate ca inainte, am sa fac Lean Phase sapt viitoare, macar pana dupa Paste si dupa ma apuc de BB.. :D

Si avand in vedere ca am terminat programul, o sa pun cateva poze :D

Primele sunt de la inceputul programului si ultimele de acum..:P

mai este nevoie sa te laud ca arati minunat? >:D<..nu cred..pt ca asta sti si tu :P
insa te felicit pentru ambitia si munca depusa ;):-*

Kclaudyia 08 mai 2013 09:54:49

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1255696)

mai este nevoie sa te laud ca arati minunat? >:D<..nu cred..pt ca asta sti si tu :P
insa te felicit pentru ambitia si munca depusa ;):-*

Multumesc Daniela!
Tu ce faci? cum a fost de Paste?
La mine am scris in jurnal, jaleeeee :)))
Am o burta de zici ca-s in luna a 4a :))
Luni am sa incep BB, tine-mi pumnii :D
As vrea sa combin BB cu TF si Les Mills si jogging. Uh de asbia astept sa imi reintru in normal!

Khali 08 mai 2013 13:20:50

Re: ChaLean Extreme
 
Hello-hello,

Sper ca sunteti toate pregatite de rutina zilnica, si anume sport :)) Eu mor de ciuda ca mi-am uitat adidasii aia faini de sport acasa la mama si pana mi-i trimite trebuie sa ma descurc cu unii care nu ma prea ajuta.

De azi reiau si eu sportul, o ador pe Chalene, cum am mai zis, insa nu stiu ce sa fac pentru ca ma tenteaza foarte tare sa mentin exercitii cu greutati inspirate din CHLX, dar in combinatii zilnice cu alte programe, in ideea de a nu mai lasa corpul sa stie la ce sa se astepte...hmmm, what to do, what to do? :))

In plus, Klau, oare ar trebui sa facem alt subiect despre sport, daca nu mai facem CHLX, ca nu ar mai corespunde? :))

Poate trece curand si Lumy pe la noi :)

Va pup pe toate! >:D<

danyella2008 08 mai 2013 14:14:24

Re: ChaLean Extreme
 
Pai cum asa fetelor..ma lasati singurica? :( :( :(...eu mai am 2 luni de CHLX :D..apoi incer si eu BB ;;)
M-am inoit de Paste..cu ganterele alea:x...parca simt ca ma lucrez mai bine :p...ieri am reluat programul...pt ca mi-au ajuns 5 zile de pauza :">

danyella2008 08 mai 2013 14:16:40

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de Khali (Post 1258070)
Hello-hello,


In plus, Klau, oare ar trebui sa facem alt subiect despre sport, daca nu mai facem CHLX, ca nu ar mai corespunde? :))

Poate trece curand si Lumy pe la noi :)

Va pup pe toate! >:D<

Daaaa...alt subiect...ca nu am de gand sa vb de una singura pe aici :)) :)) :))

marina19 08 mai 2013 14:22:34

Re: ChaLean Extreme
 
ce este BB ?? :d

danyella2008 08 mai 2013 14:29:41

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 1258082)
ce este BB ?? :d

Beast Body...un program tot cu greutati :D

Khali 09 mai 2013 08:45:11

Re: ChaLean Extreme
 
Body Beast e programul.

Pana ne hotaram cu topicul, eu scriu tot aici :))

Daniela, nu te parasim deloc >:D<, eu doar simt nevoia de un pic mai multa diversitate, fiindca eu trebuie sa mai dau jos din kg si mi se pare ca, desi ma solicita CHLX, nu zic nu, fiind repetitiv, la un moment dat simt ca se cam obisnuieste corpul meu cu aceleasi miscari. Imi place insa CHLX in continuare, si programul in sine, si efectele lui, si-o sa-l mai fac, doar ca strecurat printre altele.

Raport pe miercuri: 40 min ex. CHLX inspired, sa zic asa :) + intervale Tabata cu coarda.

Am facut cu niste adidasi de-aia ieftini si am simtit ca n-as putea deloc sa alerg in ei, pfff, greu fara sustinerea unora buni.

O zi frumoasa :-*

Kclaudyia 09 mai 2013 09:33:13

Re: ChaLean Extreme
 
Hello fetelor!

Daniela nu te lasam singurica.. Eu sapt asta am sa mai fac 3 sesiuni cu Chalene :D Pana luni cand bag BB.
Probabil ca dupa ce incep o sa deschid alt subiect. Sau putem redeschide unul deja existent, din categoria sport.

Ancutz f buna ideea ta, sa deritezi coprul cu exercitii diverse.. Asta incerc sa fac si eu combinand greutatile cu cardio, ba TF, ba fitnessblender, ba Les Mills.

Ieri am facut HIIT 30 si exercitiul ptr abdomen de la Les Mills. De abia ma miscam la HIIT, dupa pauza generoasa de 4 zile.. Dar asa bine a foooooost! :x Nimic nu se compara cu o sesiune buna de transpirat.
Azi bag Burn 1 de la CHLX si mai fac vreo 15 min de ceva cardio. Poate reusesc sa ies un pic la alergat.

Nu stiu cum sa fac la BB, ptr ca nu am nici banca din aia, nici minge medicinala. As putea sa folosesc doar salteaua oare? Sau e diferit, ptr ca de ex la chest fly pozitia trebuie sa fie cumva la 45 de grade.. si poate stand culcat pe saltea nu se mai lucreaza aceeasi muschi? Desi nu ar avea sens, nu?
Ancutz cat ziceai ca e o minge din aia? Poate trag o fuga si imi iau :D

danyella2008 10 mai 2013 07:27:28

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1258340)
Hello fetelor!

Nu stiu cum sa fac la BB, ptr ca nu am nici banca din aia, nici minge medicinala. As putea sa folosesc doar salteaua oare? Sau e diferit, ptr ca de ex la chest fly pozitia trebuie sa fie cumva la 45 de grade.. si poate stand culcat pe saltea nu se mai lucreaza aceeasi muschi? Desi nu ar avea sens, nu?
Ancutz cat ziceai ca e o minge din aia? Poate trag o fuga si imi iau :D

Eu am fost luni la decathlon si am vazut minge la 50 ron parca..nu este mult...si banca la 370 :D..era faina..dar nici sa am bani nu am unde sa o depozitez :))

Khali 10 mai 2013 08:16:05

Re: ChaLean Extreme
 
Raport joi: 40 min ex. cu greutati, 20 de min Pop Pilates.

Klau, merita sa-ti iei o minge din aia, sunt atatea exercitii super bune care se pot face, nu doar pentru BB. Planks, weighted crunches etc... unul dintre cele mai greute si eficiente ce se pot face pe ea mi se pare swiss ball jack knife, lucreaza super bine abdomenul inferior mai ales.

Eu mingea o tin, umflata mereu (am luat-o de la Kettler acum vreo 3 ani,am umflat-o si de atunci deloc, si asa a ramas), pe dulap, am noroc ca incape la fix.

miris 15 mai 2013 20:44:14

Re: ChaLean Extreme
 
Fetelor, help cumva! Nu reusesc sa imi descarc programul Chalene Extreme, desi ma chinui de vreo saptamana. Am incercat variantele clasice, de pe torentele cunoscute, dar, dupa 4 zile, nu am ajuns decat la 24 %. Mor de oftica! Ce sa fac? Any ideas?
Voi cum ati facut?

danyella2008 16 mai 2013 07:47:25

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de miris (Post 1260175)
Fetelor, help cumva! Nu reusesc sa imi descarc programul Chalene Extreme, desi ma chinui de vreo saptamana. Am incercat variantele clasice, de pe torentele cunoscute, dar, dupa 4 zile, nu am ajuns decat la 24 %. Mor de oftica! Ce sa fac? Any ideas?
Voi cum ati facut?

Buna...pai eu de pe torrent am descarcat...trebuie sa te uiti sa aibe donatori..

miris 22 mai 2013 19:54:51

Re: ChaLean Extreme
 
Fetelor, azi m-am apucat de CHLX, cu Brun Circuit 1 si imi place la nebunie! Stiu ca programul zice sa incepi de luni... Eu as vrea sa fac in ritmul propriu, cate 2 sedinte pe saptamana, nu 5, asta pentru ca in alte 3 zile am deja alt program de sport si timpul nu-mi permite sa fac si sala, si CHLX.
Oare o fi ok asa?
Mi-am propus sa respect ordinea circuitelor, doar ritmicitatea lor nu, desi sunt convinsa ca e importanta si ea...

Voi, care aveti experienta in acest program, ce credeti?

Khali 23 mai 2013 08:05:20

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de miris (Post 1262290)
Fetelor, azi m-am apucat de CHLX, cu Brun Circuit 1 si imi place la nebunie! Stiu ca programul zice sa incepi de luni... Eu as vrea sa fac in ritmul propriu, cate 2 sedinte pe saptamana, nu 5, asta pentru ca in alte 3 zile am deja alt program de sport si timpul nu-mi permite sa fac si sala, si CHLX.
Oare o fi ok asa?
Mi-am propus sa respect ordinea circuitelor, doar ritmicitatea lor nu, desi sunt convinsa ca e importanta si ea...

Voi, care aveti experienta in acest program, ce credeti?

Eu nu respect mai niciodata zilele unui calendar, se incepe de luni ca sa le fie utilizatorilor mai usor, dar e doar o conventie, pana la urma.

Cu ce greutati faci? Probabil vei creste in timp, insa daca faci cu greutati mici nu va fi foarte eficient, intrucat e un program structurat in special pe conceptul de greutati mare si repetari putine, repetari care nu au efect daca nu solicita muschiul mai tare si cu atat mai mult cu cat nu vei putea respecta toate sesiunile CHLX saptamanale.

Insa fiindca nu vad alternative si altfel nu poti face, eu una consider ca e ok oricum, atata timp cat reusesti sa-l incluzi in programul de sport saptamanal.

miris 24 mai 2013 18:58:46

Re: ChaLean Extreme
 
Multumesc pentru incurajari, Kali!
Am inceput cu 2,5 kg pentru brate si 5 kg pentru picioare si deja am facut febra musculara, astfel incat ieri, la sala, am durut putin.
Ma tenteaza sa fac a doua sedinta de CHLX azi, dar nu vreau sa exagerez cu 4 zile de sport consecutive, asa ca mai bine as lasa-o pentru maine. Recunosc ca m-ar relaxa sportul si simt nevoia, dupa o saptamana full si plina de consum nervos.

bluelf 04 iun 2013 09:44:01

Re: ChaLean Extreme
 
Hei, fetelor!

Am citit câteva pagini de pe subiect, nu pe toate, ce e drept pentru că am acuș un examen și nu prea am timp și vreau să încep și eu programul ăsta. Doar că aș vrea să știu de ce anume am nevoie mai exact. Pentru că stau în cămin și nu-mi permit tot felul de aparate. Îmi poate face cineva cu experiență și rezultate o sinteză? Chiar aș fi recunoscătoare pentru că vreau rău de tot rezultate!

Merciii!!

Merisor 05 iun 2013 17:40:59

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1231353)
De astazi am zis ca incerc un nou program de sport. Ma atrage foarte mult din filmulete si vreau sa ma tin de el toate cele 4 luni. :D Mi-am luat o salteluta de yoga noua, o banda elastica pentru picioare, am greutati, asa ca sunt echipata pentru "razboi". Am pus ochii pe niste gantere de 3 kg cu care vreau sa-mi intregesc echipamentul, dar cred ca le voi cumpara saptamana viitoare.

Mai este cineva cu mine? :)

Ancut, de unde descarc eu acest program? cate faze are?
nu il gasesc nicaieri :(
se numeste intr-un fel anume/

ladyamneth 05 iun 2013 19:31:41

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de Merisor (Post 1267586)
Ancut, de unde descarc eu acest program? cate faze are?
nu il gasesc nicaieri :(
se numeste intr-un fel anume/

Se numeste Chalene Extreme si are 3 faze Burn, Push si Lean, fiecare faza cu durata de 4 saptamani.
Il gasesti pe torrenti doar ca nu prea ai seeders, eu l-am descarcat in doua saptamani cred (e si mare, are cam 12 GB).
Sper sa-ti fi fost de ajutor >:D<

ladyamneth 05 iun 2013 19:35:54

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de bluelf (Post 1266957)
Hei, fetelor!

Am citit câteva pagini de pe subiect, nu pe toate, ce e drept pentru că am acuș un examen și nu prea am timp și vreau să încep și eu programul ăsta. Doar că aș vrea să știu de ce anume am nevoie mai exact. Pentru că stau în cămin și nu-mi permit tot felul de aparate. Îmi poate face cineva cu experiență și rezultate o sinteză? Chiar aș fi recunoscătoare pentru că vreau rău de tot rezultate!

Merciii!!

N-am experienta, o sa incep si eu programul asta, dar pot sa-ti spun ca ai nevoie de gantere reglabile, de preferinta, pt ca se lucreaza cu mai multe greutati diferite :) Sau, in loc de greutati poti sa-ti iei o coarda elastica cu manere, dar nu e la fel de eficienta.
Sper sa apara fetele care au facut programul, sa-ti dea mai multe detalii >:D<

bluelf 06 iun 2013 10:38:37

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1267632)

N-am experienta, o sa incep si eu programul asta, dar pot sa-ti spun ca ai nevoie de gantere reglabile, de preferinta, pt ca se lucreaza cu mai multe greutati diferite :) Sau, in loc de greutati poti sa-ti iei o coarda elastica cu manere, dar nu e la fel de eficienta.
Sper sa apara fetele care au facut programul, sa-ti dea mai multe detalii >:D<


Aha, am înțeles. Am să îmi iau greutăți căt de curând că deocamdată nu prea am bani.

și pentru cele care nu știu de unde să scoată programul, uitați link-ul. Prietenul mei mi l-a scos în câteva ore

The Pirate Bay - The galaxy's most resilient bittorrent site

Merisor 06 iun 2013 15:59:48

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1267629)

Se numeste Chalene Extreme si are 3 faze Burn, Push si Lean, fiecare faza cu durata de 4 saptamani.
Il gasesti pe torrenti doar ca nu prea ai seeders, eu l-am descarcat in doua saptamani cred (e si mare, are cam 12 GB).
Sper sa-ti fi fost de ajutor >:D<

multumesc
l-am gasit..se descarca destul de greu

bluelf 06 iun 2013 22:03:16

Re: ChaLean Extreme
 
Fetelor, am o întrebare.

Pachetul pe care l-am downloadat eu are vreo 13 gb și are câte trei filmulețe pe fiecare fază. Astea sunt toate? Am tot ce trebuie sau nu am găsit bine? Adică la BURN sunt „circuit 1”, „circuit 2” și „circuit 3” și la fel este și la PUSH și LEAN. E bine? Astea sunt toate? Le repet pe astea până se termina timpul alocat fiecărei faze?

ladyamneth 06 iun 2013 22:22:45

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de bluelf (Post 1268010)
Fetelor, am o întrebare.

Pachetul pe care l-am downloadat eu are vreo 13 gb și are câte trei filmulețe pe fiecare fază. Astea sunt toate? Am tot ce trebuie sau nu am găsit bine? Adică la BURN sunt „circuit 1”, „circuit 2” și „circuit 3” și la fel este și la PUSH și LEAN. E bine? Astea sunt toate? Le repet pe astea până se termina timpul alocat fiecărei faze?

asta este. Nu ai si calendarul?

BuBu86 06 iun 2013 22:35:58

Re: ChaLean Extreme
 
Buna fetelor...nici nu stiam ca exista un forum special pt CLX;;).....din seara asta m-am apucat si eu de exercitii...sunt un lac de apa :)) chiar m-a deshidratat de tot prima runda...am vazut ca sunt fete care nu stiu de unde sa il ia...eu l-am descarcat de pe torente
Am o intrebare....chiar face minuni programul asta de fitness\/Eu tind sa fiu cam delasatoare dar sper sa ma tin de el....pana acum am reusit sa slabesc vreo 5-6kg cu dieta dukan insa vreau sa fortez un pic nota si sa mai dau jos macar 3 kg....daca muschii vin la pachet...nu ma deranjeaza:P

bluelf 06 iun 2013 22:56:52

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1268015)

asta este. Nu ai si calendarul?


Nu, nu-l am. Ce calendar?

ladyamneth 07 iun 2013 08:14:04

Re: ChaLean Extreme
 
2 ataşament(e)
E calendarul dupa care trebuie sa faci programul si mai e si lista unde sa-ti notezi greutatile pe care le folosesti :)
Incerc sa le pun aici, daca o sa reusesc.

BuBu86 07 iun 2013 09:44:46

Re: ChaLean Extreme
 
Buna fetelor...am scris si aseara un mesaj aici...nu stiu de ce nu a aparut. Am avut si eu aseara prima mea sedinta de CLX:> si a cam scos untul din mine.....am facut o mare febra musculara la picioare in special....
Eu pana acum am slabit vreo 5-6 kg cu dieta Dukan si as mai vrea inca vreo 3 dar cu sport mai mult ca sa-mi dispara celulita:">

ladyamneth 07 iun 2013 11:50:02

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de BuBu86 (Post 1268101)
Buna fetelor...am scris si aseara un mesaj aici...nu stiu de ce nu a aparut. Am avut si eu aseara prima mea sedinta de CLX:> si a cam scos untul din mine.....am facut o mare febra musculara la picioare in special....
Eu pana acum am slabit vreo 5-6 kg cu dieta Dukan si as mai vrea inca vreo 3 dar cu sport mai mult ca sa-mi dispara celulita:">

bravo! felicitari!

Am primit si eu ganterele!
So diseara prima zi de CHLX :D

BuBu86 07 iun 2013 14:10:49

Re: ChaLean Extreme
 
Voi cu ce greutati faceti exercitiile?Eu am 2 gantere de 0.5kg si 2 de 4 kg...mi-as mai luat inca 2 de 1-2kg....nu as vrea sa fac cu mai mult de atat ca mi-e frica sa nu ma fac imensa in spate

bluelf 07 iun 2013 14:23:38

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1268066)
E calendarul dupa care trebuie sa faci programul si mai e si lista unde sa-ti notezi greutatile pe care le folosesti :)
Incerc sa le pun aici, daca o sa reusesc.


Mulțumeeesc!!!>:D<>:D<

bluelf 07 iun 2013 14:27:38

Re: ChaLean Extreme
 
Tot mai am o întrebare. Vă rog să nu vă supărați că întreb atâtea :D

La greutăți și numărul de reprize ne alegem noi ce anume facem în funcție de preferințe și aptitudini, sau completăm pe măsură ce urmărim filmulețele și scriem exact instrucțiunile date de chalean?

gabiy 07 iun 2013 14:42:23

Re: ChaLean Extreme
 
Fetelor ,va rog sa-mi spuneti concret pentru acest program de ce am nevoie-ce greutati ,de cat.... ?.Multumesc. >:D<

danyella2008 07 iun 2013 14:53:33

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de bluelf (Post 1268204)
Tot mai am o întrebare. Vă rog să nu vă supărați că întreb atâtea :D

La greutăți și numărul de reprize ne alegem noi ce anume facem în funcție de preferințe și aptitudini, sau completăm pe măsură ce urmărim filmulețele și scriem exact instrucțiunile date de chalean?

Greutatea cu care lucrezi o alegi tu...Chalean spune la inceputul fiecarui ex cu ce greutate lucreaza ea, cat si incepatoarea...Sunt 12 repetari la fiecare exercitiu, din care trebuie sa faci minim 10..iar fisa o completezi dupa fiecare ex , scriind numarul de repetari si greutatea cu care ai lucrat..oricum, daca urmaresti cu atentie workout-urile, o sa intelegi la ce ma refer :D

danyella2008 07 iun 2013 14:54:54

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de gabiy (Post 1268210)
Fetelor ,va rog sa-mi spuneti concret pentru acest program de ce am nevoie-ce greutati ,de cat.... ?.Multumesc. >:D<

Eu mi-am luat greutati reglabile de 10 kg/brat...

gabiy 07 iun 2013 17:09:43

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1268216)


Eu mi-am luat greutati reglabile de 10 kg/brat...

Aha mersik >:D< Dar spuneti-mi va rog a avut cineva rezultate vizibile :-/

danyella2008 07 iun 2013 17:21:13

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de gabiy (Post 1268244)


Aha mersik >:D< Dar spuneti-mi va rog a avut cineva rezultate vizibile :-/

:)..rezultate super vizibile o sa vezi la Kclaudyia ;;)...eu sunt in ultima luna...si la mine se vede ceva ceva...insa eu nu am fost "atenta" cu mancarea :D...Oricum merita sa incerci >:D<.. CHLX a fost singurul program pe care l-am urmat cu sfintenie ;)

bluelf 08 iun 2013 14:36:12

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1268216)


Eu mi-am luat greutati reglabile de 10 kg/brat...


10 kg/braț adică ăsta e maximul? Și minimul reglabil de cât e?

Nu prea le am cu treburile astea, de aceea tot stresez lumea pe aici?

A, și cât te-au costat?

danyella2008 08 iun 2013 15:14:02

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de bluelf (Post 1268411)



10 kg/braț adică ăsta e maximul? Și minimul reglabil de cât e?

Nu prea le am cu treburile astea, de aceea tot stresez lumea pe aici?

A, și cât te-au costat?

170 ron...de la Decathlon le-am luat...set de 20 kg in total (doua gantere a cate 10 kg fiecare)...
Pai o gantera reglabila este formata dintr-o bara de 2 kg pe care se pun discurile...2 discuri de 2 kg si 4 discuri de 1 kg si doua fileturi de prindere...

Maximul nu este 10 kg...fiecare ridica cat poate :P...dar eu cred ca iti este mai mult decat suficient ;)...>:D<

ladyamneth 08 iun 2013 16:36:46

Re: ChaLean Extreme
 
Bun...primul antrenament cu ganterele reglabile :D
Primul lucru pe care l-am notat e o defectiune la o bara, nu pot infileta pana in capat, mi-e ciuda ca acum ar trebui sa le duc inapoi si sa pierd o gramada de timp (plus ca le-am luat online) :( Voi ati patit asa ceva?
Punctul 2: mama cat timp pierd sa tot schimb greutatile, sper sa capat dexteritate pe parcurs :P
Punctul 3: my legs r shaking :))
Deci e de bine, imi place si abia astept sa incep serios de luni:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:57:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO