forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   ChaLean Extreme (http://forum.slabute.ro/sport/chalean-extreme-12227.html)

anqutz 04 mar 2013 10:49:43

ChaLean Extreme
 
De astazi am zis ca incerc un nou program de sport. Ma atrage foarte mult din filmulete si vreau sa ma tin de el toate cele 4 luni. :D Mi-am luat o salteluta de yoga noua, o banda elastica pentru picioare, am greutati, asa ca sunt echipata pentru "razboi". Am pus ochii pe niste gantere de 3 kg cu care vreau sa-mi intregesc echipamentul, dar cred ca le voi cumpara saptamana viitoare.

Mai este cineva cu mine? :)

Kclaudyia 04 mar 2013 11:16:00

Re: ChaLean Extreme
 
EUUUU!!!! Bineinteles :D

Azi am intrat in a 3a luna .. LEAN Phase..
Iubesc programul asta, a facut minuni ptr corpul meu! :x:x

danyella2008 04 mar 2013 11:20:12

Re: ChaLean Extreme
 
Buna!..eu astazi incep saptamana 2 ..imi place foarte mult :D...singura problema este ca nu prea am forta sa lucrez cu greutati mai mari..ma rezum a 2, 3 si 4 kg :">...
Spor la treaba !>:D<

anqutz 04 mar 2013 11:44:44

Re: ChaLean Extreme
 
Suuuper! Ce ma bucur ca sunteti si voi pe aici.

Daniela, nici nu-ti trebuie cine stie ce forta la inceput. Ea se capata pe parcurs, iar acest program este ideal pt asta. Mie imi place sa lucrez cu greutati, asa ca sunt sigura ca ma voi indragosti de el, ca si voi.

danyella2008 04 mar 2013 12:43:52

Re: ChaLean Extreme
 
Si eu prefer sa fac programe cu greutati, decat sa "topai":D..desi in cazul meu ar trebui sa ma axez si pe cardio...dar decat sa fac cardio fara vlaga, mai bine ChaLean Extreme cu energie, pentru ca imi place tare tare :D:x

Kclaudyia 04 mar 2013 13:19:02

Re: ChaLean Extreme
 
Oricum nu conteaza f mult greutatile cu care lucrezi ci mai degraba forma. Important e sa ajungi la "muscle fatigue", cum zice Chalean.

Kclaudyia 04 mar 2013 13:24:50

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231446)
Si eu prefer sa fac programe cu greutati, decat sa "topai":D..desi in cazul meu ar trebui sa ma axez si pe cardio...dar decat sa fac cardio fara vlaga, mai bine ChaLean Extreme cu energie, pentru ca imi place tare tare :D:x

Programul are oricum si cardio, Burn Intervals si Burn it Off.. care sunt solicitante.. ;)

anqutz 04 mar 2013 13:26:36

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231446)
Si eu prefer sa fac programe cu greutati, decat sa "topai":D..desi in cazul meu ar trebui sa ma axez si pe cardio...dar decat sa fac cardio fara vlaga, mai bine ChaLean Extreme cu energie, pentru ca imi place tare tare :D:x

Asa sunt si eu. De aceea am ales sa las Insanity si sa incep CHLX. Eu am slabit numai cu fitness, mergeam in sala de forta de 3 ori pe saptamana si eram atenta la ceea ce mancam. :D Acum sper sa am rezultate de milioane, vine vara si vreau sa arat bine cand ma afisez pe plaja.

Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1231474)
Oricum nu conteaza f mult greutatile cu care lucrezi ci mai degraba forma. Important e sa ajungi la "muscle fatigue", cum zice Chalean.

Asa e. E important sa-ti cunosti limitele si sa le depasesti. Prima data cand am lucrat cu greutati abia puteam tine in mana gaterele de 3 kg si dupa nici un an trecusem la greutati mai mari fara nicio problema.

redeeadoo 04 mar 2013 13:29:22

Re: ChaLean Extreme
 
Uh mai fetelor va invidiez pentru ca faceti programul :D, si eu il ador, chiar am avut rezultate frumoase cu Chalean :D...de la vara ne pregatim pentru un nou start
sa aveti mult spor si rezultate pe masura efortului
pupici

danyella2008 04 mar 2013 15:18:49

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1231480)


Programul are oricum si cardio, Burn Intervals si Burn it Off.. care sunt solicitante.. ;)

Da...le-am facut in prima saptamana;;)... ma consolez cu gandul ca am de indurat cardio doar de doua ori/saptamana...nu mor eu din asta >:)...

Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1231483)


Asa sunt si eu. De aceea am ales sa las Insanity si sa incep CHLX. Eu am slabit numai cu fitness, mergeam in sala de forta de 3 ori pe saptamana si eram atenta la ceea ce mancam. :D Acum sper sa am rezultate de milioane, vine vara si vreau sa arat bine cand ma afisez pe plaja.

Cu siguranta asa o sa fie..pt ca esti o fata ambitioasa ;)

Asa e. E important sa-ti cunosti limitele si sa le depasesti. Prima data cand am lucrat cu greutati abia puteam tine in mana gaterele de 3 kg si dupa nici un an trecusem la greutati mai mari fara nicio problema.

Asa am pus si eu problema...decat sa lucrez cu greutati mari si aiurea...mai bine mai mici si corect...normal, pana simt ca ar trebui sa le maresc

anqutz 04 mar 2013 15:38:39

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de redeeadoo (Post 1231487)
Uh mai fetelor va invidiez pentru ca faceti programul :D, si eu il ador, chiar am avut rezultate frumoase cu Chalean :D...de la vara ne pregatim pentru un nou start
sa aveti mult spor si rezultate pe masura efortului
pupici

Hey! Te asteptam cu bratele deschise atunci cand te hotarasti sa reiei programul.

Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231540)

Da...le-am facut in prima saptamana;;)... ma consolez cu gandul ca am de indurat cardio doar de doua ori/saptamana...nu mor eu din asta >:)...

Asa am pus si eu problema...decat sa lucrez cu greutati mari si aiurea...mai bine mai mici si corect...normal, pana simt ca ar trebui sa le maresc

;)) Si eu lafel. Nu m-am omorat in veci dupa cardio, asa ca acum ma bucur ca am de facut doar de 2 ori/saptamana si stiu ca fac pt silueta mea. :D

danyella2008 04 mar 2013 16:17:35

Re: ChaLean Extreme
 
M-am horarat sa-mi iau gantere reglabile..Tot am cautat prin Arad dar nu am gasit, iar cu transport din Bucuresti ma costa vreo 60 de lei in plus:(..tocmai am aflat ca un coleg este in Bucuresti, si l-as ruga sa-mi cumpere de acolo..Intrebarea mea este :care sunt mai bune?cele cromate sau cele cauciucate?:D..chiar nu ma pricep..poate ma puteti ajuta sa iau o decizie :D

anqutz 04 mar 2013 17:54:47

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231572)
M-am horarat sa-mi iau gantere reglabile..Tot am cautat prin Arad dar nu am gasit, iar cu transport din Bucuresti ma costa vreo 60 de lei in plus:(..tocmai am aflat ca un coleg este in Bucuresti, si l-as ruga sa-mi cumpere de acolo..Intrebarea mea este :care sunt mai bune?cele cromate sau cele cauciucate?:D..chiar nu ma pricep..poate ma puteti ajuta sa iau o decizie :D

Cred ca singura diferenta este intre duritatea discurilor. :P Adica daca dai de pamant cu o gantera de cauciuc nu e asa de grav, dar una cromata s-ar putea sa iti nenoroceasca parchetul si sa fie mult mai zgomotoasa.

Vezi ca la Dechatlon exista un set cu 2 gantere reglabile de 10 kg fiecare la 169 de lei. :D Nu stiu din ce material sunt.

Eu ma bag la primul meu antrenament din CHLX. Revin cu pareri.

danyella2008 04 mar 2013 18:05:02

Re: ChaLean Extreme
 
of...daca ar fi Dechatlon aici in Arad :(...singurele gantere reglabile le-am gasit in selgros, tot de 10 kg..si costau 350..mi s-a parut exagerat fata de ce era pe net...Ma mai gandesc eu de care o sa-mi iau..am mai citit pe net ca cele cromate ar fi mai mici, deci mai usor de manevrat..dar totusi facand sport acasa, cred ca ar fi recomandat sa-mi iau cauciucate :D..
oricum nu am nevoie urgent de ele..saptamana asta singur fac tot cu ganterele mele..
Eu azi mi-am facut sportul...te asteptam cu pareri :D>:D<

anqutz 04 mar 2013 18:37:54

Re: ChaLean Extreme
 
I loved, loved, loved it!!! :x A scos untul din mine, fara sa ma lase lipsita de vlaga la final. As avea nevoie totusi si de niste gantere de 3 kg. :P Simt ca acesta este inceputul unei prietenii frumoase! :D

Eu mi-as lua din cauciuc. :P Nu stiu daca diferenta de marime e asa de mare. Acum alegerea este a ta.

Kclaudyia 04 mar 2013 19:40:36

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de redeeadoo (Post 1231487)
Uh mai fetelor va invidiez pentru ca faceti programul :D, si eu il ador, chiar am avut rezultate frumoase cu Chalean :D...de la vara ne pregatim pentru un nou start
sa aveti mult spor si rezultate pe masura efortului
pupici

Aaaaaaa Andreea ai facut si tu Chalean Extreme?? Si cat ai dat jos? Adica la cm? Ai facut tot programul? :-*>:D<
Ce mai face bebeeeeeee?? ;;)
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231540)


Da...le-am facut in prima saptamana;;)... ma consolez cu gandul ca am de indurat cardio doar de doua ori/saptamana...nu mor eu din asta >:)...



Asa am pus si eu problema...decat sa lucrez cu greutati mari si aiurea...mai bine mai mici si corect...normal, pana simt ca ar trebui sa le maresc

De asta ma bucur si eu ca nu tre sa bag mult cardio, desi am mai facut si cardio pe langa Chalean, HIIT-uri de obicei, cam 20 de min..
Ziceai ca ai 2 luni de CHLX?

danyella2008 04 mar 2013 20:55:31

Re: ChaLean Extreme
 
aaa..nu...in saptamana 2 sunt...incepatoare :p..incerc sa ma tin pana la capat...ca am "frumosul" obicei sa ma apuc si apoi sa caut altceva pt ca ma plictisesc repede...Insa la Chalean vad pana acum imi place..sunt exercitii diferite si ma bucur ca nu trebuie sa fac acelasi lucru in fiecare zi...imi place faptul ca programul este diversificat....Si eu ar trebui sa mai fac pe langa :(...pana acum am facut 10 min de abs...trebuie sa ma mobilizez si sa fac si cardio..macar 10 min...Tu ce HIIT-uri ai facut?..:D

danyella2008 04 mar 2013 20:58:22

Re: ChaLean Extreme
 
[COLOR="Navy"]
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1231614)
I loved, loved, loved it!!! :x A scos untul din mine, fara sa ma lase lipsita de vlaga la final. As avea nevoie totusi si de niste gantere de 3 kg. :P Simt ca acesta este inceputul unei prietenii frumoase! :D



Ma bucur ca programul este pe gustul tau;)...sa "curga" muschii:P

redeeadoo 04 mar 2013 20:59:36

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1231643)
Aaaaaaa Andreea ai facut si tu Chalean Extreme?? Si cat ai dat jos? Adica la cm? Ai facut tot programul? :-*>:D<
Ce mai face bebeeeeeee?? ;;)

De asta ma bucur si eu ca nu tre sa bag mult cardio, desi am mai facut si cardio pe langa Chalean, HIIT-uri de obicei, cam 20 de min..
Ziceai ca ai 2 luni de CHLX?

Ciao Claudel(alias Sportacus)..:) da am facut si eu Chalean Extreme:x de care m-am indragostit, imi place tare mult tipa, eu care eram asa de anti flotari ea m-a motivat sa le fac, :) uite ca la centimetri nu stiu cat cam dat, dar lucrasem destul de bine,bratele, talia, si funduletul ;)), la picioare e mai greu la mine am de muncit mai mult:), dar cred ca acum un an jumate..am dat vreo 5 kg jos cu ajutorul programului, insa ce mi-a placut mai mult e ca pierdusem din celulita ;)si aveam un super tonus

bebelusul meu face bine, e nazdravan si sportiv, se tot invarte prin burtica cat mai are si el loc, mai avem 1luna jumate si facem cunostinta ;)
te pupam, (si sa nu renunti la exercitii, dupa cum ti-am mai zis trebuie sa ma motivezi dupa ce vine bebe sa revin in forta alaturi de voi ;) )
>:D<:-*:x:x:x

ieucumine 05 mar 2013 08:07:42

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231603)
of...daca ar fi Dechatlon aici in Arad :(...singurele gantere reglabile le-am gasit in selgros, tot de 10 kg..si costau 350..mi s-a parut exagerat fata de ce era pe net...Ma mai gandesc eu de care o sa-mi iau..am mai citit pe net ca cele cromate ar fi mai mici, deci mai usor de manevrat..dar totusi facand sport acasa, cred ca ar fi recomandat sa-mi iau cauciucate :D..
oricum nu am nevoie urgent de ele..saptamana asta singur fac tot cu ganterele mele..
Eu azi mi-am facut sportul...te asteptam cu pareri :D>:D<


Buna daniela,
Gantere sunt la Decathlon. Poti face un drum scurt pana la Timisoara sau poti sa dai comnda direct pe site si platesti transport vreo 13 lei. Alea cauciucate sunt mai bune, plus ca astea ce le avem in magazin sunt si colorate, deci mai dragute. Nu te gandi ca incerc sa fac reclama magazinului, doar incerc sa te ajut :)

danyella2008 05 mar 2013 09:03:56

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1231843)
Buna daniela,
Gantere sunt la Decathlon. Poti face un drum scurt pana la Timisoara sau poti sa dai comnda direct pe site si platesti transport vreo 13 lei. Alea cauciucate sunt mai bune, plus ca astea ce le avem in magazin sunt si colorate, deci mai dragute. Nu te gandi ca incerc sa fac reclama magazinului, doar incerc sa te ajut :)

Multumesc mult pentru sugestie :D...acum m-am pus sa studiez intens :P..desi cred ca o sa dau o fuga pana in Timisoara, sa vad exact ce si cum ;))

anqutz 05 mar 2013 09:17:14

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231874)


Multumesc mult pentru sugestie :D...acum m-am pus sa studiez intens :P..desi cred ca o sa dau o fuga pana in Timisoara, sa vad exact ce si cum ;))

Neata. Cele colorate nu sunt cum iti doresti tu, reglabile, sunt gantere de 0,5 kg, 1 kg, 2 kg etc, gantere separate. :P

ieucumine 05 mar 2013 09:20:19

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1231883)


Neata. Cele colorate nu sunt cum iti doresti tu, reglabile, sunt gantere de 0,5 kg, 1 kg, 2 kg etc, gantere separate. :P


Aaa, n-am stiut ca vrei regrabile. Cele colorate sunt greutati fixe, dar sunt si ceva seturi cu greutati diferite. Daca vrei ma interesez azi la munca si iti zic:)

Kclaudyia 05 mar 2013 10:17:25

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231672)
aaa..nu...in saptamana 2 sunt...incepatoare :p..incerc sa ma tin pana la capat...ca am "frumosul" obicei sa ma apuc si apoi sa caut altceva pt ca ma plictisesc repede...Insa la Chalean vad pana acum imi place..sunt exercitii diferite si ma bucur ca nu trebuie sa fac acelasi lucru in fiecare zi...imi place faptul ca programul este diversificat....Si eu ar trebui sa mai fac pe langa :(...pana acum am facut 10 min de abs...trebuie sa ma mobilizez si sa fac si cardio..macar 10 min...Tu ce HIIT-uri ai facut?..:D

Si eu sunt la fel.. ma plictisesc repede si nu am reust sa duc nici un workout pana la capat.. pana la Chalean.. Am incercat si Insnaity si Turbo Jam si Turbo Fire si P90X dar nici unul nu s-a "lipit" de mine cum a facut=o CHLX.. Am reusit sa fac 2 luni, fara pauza, am respectat cu sfintenie programul..
My soulmate workout claaaaar!!!

Eu HIIT-uri le faceam pe cele de la Turbo Fira, dar nu in in fiecare zi, mai fac si de la fitnessblender, Zuzana, POPPilates, BeFit, cam ce am chef si depinde si cat tmp am la dispozitie.
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1231614)
I loved, loved, loved it!!! :x A scos untul din mine, fara sa ma lase lipsita de vlaga la final. As avea nevoie totusi si de niste gantere de 3 kg. :P Simt ca acesta este inceputul unei prietenii frumoase! :D

Eu mi-as lua din cauciuc. :P Nu stiu daca diferenta de marime e asa de mare. Acum alegerea este a ta.

Puteam sa bag mana in foc ca o sa iti placa la nebunie :x
Apropo de "love it", are Chalean o vorba "I love, I love it, I loooove iiiit!" dar spus asa cu o voce f funny a la Bugs Bunny :))
Stiam eu de ce imi place Chalean asa de tare, e vqarsator ca si mine :P

Kclaudyia 05 mar 2013 10:19:59

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de redeeadoo (Post 1231676)
Ciao Claudel(alias Sportacus)..:) da am facut si eu Chalean Extreme:x de care m-am indragostit, imi place tare mult tipa, eu care eram asa de anti flotari ea m-a motivat sa le fac, :) uite ca la centimetri nu stiu cat cam dat, dar lucrasem destul de bine,bratele, talia, si funduletul ;)), la picioare e mai greu la mine am de muncit mai mult:), dar cred ca acum un an jumate..am dat vreo 5 kg jos cu ajutorul programului, insa ce mi-a placut mai mult e ca pierdusem din celulita ;)si aveam un super tonus

bebelusul meu face bine, e nazdravan si sportiv, se tot invarte prin burtica cat mai are si el loc, mai avem 1luna jumate si facem cunostinta ;)
te pupam, (si sa nu renunti la exercitii, dupa cum ti-am mai zis trebuie sa ma motivezi dupa ce vine bebe sa revin in forta alaturi de voi ;) )
>:D<:-*:x:x:x

Cu flotarile nici eu nu ma impacam deloc, nu puteam sa fac nici macar una normala, faceam numai in genunchi, dar acum fac fara probleme si imi si plac a naibii :-j

Dupa ce iti revii dupa nastere te asteptam la CHLX >:D<>:D<>:D< Eu cu siguranta il mai fac odata :D Doamne feri! Cum sa renunt?? NEVER!! >:)>:)

Wow 1 luna jumate.. :x:x:x:x De abia astept sa ne pui poze cu gazucul mic, Teo, nu?

Pupici Andre! :-* >:D<>:D<

danyella2008 05 mar 2013 10:25:58

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1231883)


Neata. Cele colorate nu sunt cum iti doresti tu, reglabile, sunt gantere de 0,5 kg, 1 kg, 2 kg etc, gantere separate. :P

Neata :)...Aaaa...pai de aia nu le gaseam pe site :P...ma si imaginam ridicand 10 kg roz :))

Kclaudyia 05 mar 2013 10:27:52

Re: ChaLean Extreme
 
Scurt review al primei zile din LEAN PHASE.....KILLLLEEEEEEERRR!!!!!!!!! :)):)):))
Da, sunt lesinata si la propriu si la fugurat dupa faza asta :x:x:x I hate it but I love it!!

Dupa cum am zis si la mine in jurnal, m-a rupt :))
E superb, unic, demential!!! Sunt exercitii combinate ptr mai multe grupe de muschi, de ex, biceps curls with calf raise, triceps extension in a runners lounge, triceps push-ups.. and so on.. Mai fetelor, nu glumesc ca am o febra musculara la bicepsi de innebunesc :))
Eu care de obicei fac biceps curls cu cate 6 kg/greutate, ei acum trebuia sa fac 12 repetitii si eu la a 9a eram deja gata, pur si simplu nu mai puteam ridica greutatea..

Sapt asta am sa fac cu greutati un pic mai mici ptr muschii de la maini ca vad ca nu mai tine vrajeala si apoi in functie de cum avansez, mai cresc..

danyella2008 05 mar 2013 10:28:55

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1231885)
Aaa, n-am stiut ca vrei regrabile. Cele colorate sunt greutati fixe, dar sunt si ceva seturi cu greutati diferite. Daca vrei ma interesez azi la munca si iti zic:)

Daca poti..te rooog;;)...reglabile vreau...la 10 kg..pe brat :D...sunt sigura ca intr-o buna zi o sa mi se para usoare :P

danyella2008 05 mar 2013 10:38:42

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1231922)

Si eu sunt la fel.. ma plictisesc repede si nu am reust sa duc nici un workout pana la capat.. pana la Chalean.. Am incercat si Insnaity si Turbo Jam si Turbo Fire si P90X dar nici unul nu s-a "lipit" de mine cum a facut=o CHLX.. Am reusit sa fac 2 luni, fara pauza, am respectat cu sfintenie programul..
My soulmate workout claaaaar!!!

Eu HIIT-uri le faceam pe cele de la Turbo Fira, dar nu in in fiecare zi, mai fac si de la fitnessblender, Zuzana, POPPilates, BeFit, cam ce am chef si depinde si cat tmp am la dispozitie.


Puteam sa bag mana in foc ca o sa iti placa la nebunie :x
Apropo de "love it", are Chalean o vorba "I love, I love it, I loooove iiiit!" dar spus asa cu o voce f funny a la Bugs Bunny :))
Stiam eu de ce imi place Chalean asa de tare, e vqarsator ca si mine :P

Asa si eu ..nici nu mai tin minte ce nu am incercat :))...in prima saptamana eram optimista..apoi disparea tot chefu' si doream altceva ;))...insa acum..cu Chalean..pur si simpu abea astept sa ma apuc..nu ma apuca groaza cand ma gandesc ca e o noua zi si ..o noua zi de sport...imi place :D..trebuie sa iti multumesc si tie ...din jurnalul tau am aflat de programul asta minunat :D...ce sa mai ..sunt o fana a ta :">..alta :P..ca ai o gramada :D
HIIt-uri am mai facut si eu de pe fitnessblender..insa e mai nasol sa le fac...tinand cont ca stau la et 1 :)..pana acum nu am avut plangeri..dar nu vreau sa intind coarda :))

ieucumine 05 mar 2013 10:59:18

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231936)


Daca poti..te rooog;;)...reglabile vreau...la 10 kg..pe brat :D...sunt sigura ca intr-o buna zi o sa mi se para usoare :P


Pe site nu apar chiar toate. Sunt ceva seturi la aprox 230lei cu bara si discuri, dar nu mai stiu sigur daca au si greutati de 10kg :)

Kclaudyia 05 mar 2013 11:10:15

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231944)

Asa si eu ..nici nu mai tin minte ce nu am incercat :))...in prima saptamana eram optimista..apoi disparea tot chefu' si doream altceva ;))...insa acum..cu Chalean..pur si simpu abea astept sa ma apuc..nu ma apuca groaza cand ma gandesc ca e o noua zi si ..o noua zi de sport...imi place :D..trebuie sa iti multumesc si tie ...din jurnalul tau am aflat de programul asta minunat :D...ce sa mai ..sunt o fana a ta :">..alta :P..ca ai o gramada :D
HIIt-uri am mai facut si eu de pe fitnessblender..insa e mai nasol sa le fac...tinand cont ca stau la et 1 :)..pana acum nu am avut plangeri..dar nu vreau sa intind coarda :))

Ma bucur mult ca te-am ajutat sa iti descopri si tu workout-ul preferat.. adevarul e ca nu tutror le plac exercitiile astea cu greutati si din punctul meu de vedere astea cu greutati te ajuta mult cand nu mai ai f mult de dat jos, ptr ca daca ai de slabit mai mult de 10 kg, cel mai bine e sa mergi mai mult pe cardio..
Dar oricum la tine nu se applica, ptr ca ti-am vazut pozele si tu ai nevoie de tonifiere si masa musculara ;)

Sa stii ca la fitnessblender sunt si exercitii mai low impact
:-*:">

ieucumine 05 mar 2013 12:20:34

Re: ChaLean Extreme
 
se pare ca nu pot pune link...

Kclaudyia 05 mar 2013 14:07:49

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1231987)
se pare ca nu pot pune link...

Trebuie sa ai peste 300 de mesaje parca. Poti trimite un PM in schimb.

anqutz 05 mar 2013 14:14:23

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1232050)
Trebuie sa ai peste 300 de mesaje parca. Poti trimite un PM in schimb.

Nu trebuie sa ai peste 300 de mesaje. :P http://forum.slabute.ro/regulament/t...1-6-a-87.html:

danyella2008 06 mar 2013 09:10:04

Re: ChaLean Extreme
 
Neata'! :)..eu ieri am bifat burn interval si abs burn :P..doamnee..cu mare greu le-am facut ..cu trei pauze :(...probabil si din cauza ca ieri m-am simtit foarte obosita..pt ca prima data nu mi s-au parut asa de grele, de intense :D..ieri am fost la servici..trezita de la 5.40 (da..la ora asta ma trezesc in ziua in care merg ), si ajunsa acasa la 8 seara...asta-i explicatia...oricum sunt convinsa ca o sa ma obisnuiesc ;)
Gantere am hotarat sa nu-mi mai iau deocamdata..o sa-mi aduca iuby doua de 6 kg pe care le are acasa..si mai una de 8..deci o perioada pot sta linistita :))..totusi vreau sa-mi iau manusi..uneori ma dor incheieturile de la maini..apropo..voi folositi manusi?>:D<

anqutz 06 mar 2013 09:23:20

Re: ChaLean Extreme
 
Neata! Da, eu folosesc manusi ca sa nu fac calusuri in palma. Daca te dor incheieturile inseamna ca nu ai pozitia corecta a mainii... Nu ar trebui sa fie de la lipsa manusilor, ele nici nu-ti tin neaparat incheietura.

Din experienta, sunt mai bune manusile cu palma din piele si partea superioara din plasa, iti respira mai bine mana.

danyella2008 06 mar 2013 10:00:47

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1232405)
Neata! Da, eu folosesc manusi ca sa nu fac calusuri in palma. Daca te dor incheieturile inseamna ca nu ai pozitia corecta a mainii... Nu ar trebui sa fie de la lipsa manusilor, ele nici nu-ti tin neaparat incheietura.

Din experienta, sunt mai bune manusile cu palma din piele si partea superioara din plasa, iti respira mai bine mana.

Merci pt sugestie :)..asa ma gandeam si eu..sa iau manusi mai lejere :P... cat despre incheieturi, nu pot spune ca ma dor tare..doar am uneori asa o senzatie de disconfort..dar vad ca de doua zile..de cand am inceput sa fac o incalzire suplimentara de 8-10 minute pentru toate articulatiile, nu am mai avut probleme deloc...inclusiv la genunchi..care mai ma suparau uneori.. Si da..o sa incerc sa acord o atentie mult mai mare pozitiei mainii :D

Kclaudyia 06 mar 2013 10:31:59

Re: ChaLean Extreme
 
Neatza!

Eu din pacate nu folosesc manusi si am bataturi in palma, asa ca trebuie neaparat sa imi iau :-s

Incheieturile m-au durut un pic la inceput, dar am realizat ca atunci cand ridici nu trebuie sa ridici din incheietura ci direct din muschiul pe care il lucrezi si mai ales sa nu strangi f tare greutatile.

Burn Intervals.. f tare.. mai ales la exerctiile alea cand trebuie sa tii ambele greutati deasupra capului , moama ma arde muschiul rau de tot.. Dar e superb! :x

Eu am facut Lean Circuit 2 azi.. buei fetelor, de abia pot sa imi ridic mainile :)) Like, for shizzle!!! :(( Doamne Feri e rupere.. E mai greu ptr ca lucrezi mai multe grupe de muschi deodata: lower boddy + upper body ..
It rocks my world!\m/

anqutz 06 mar 2013 11:27:44

Re: ChaLean Extreme
 
Daniela, am dat o tura pana la Decathlon si am gasit asa:
- o gantera de 10 kg la 75 de lei - bara + discuri din fonta;
- set de 2 gantere de 20 de kg in total - 2 bare + discuri parca tot de fonta si un soi de diplomat in care sa le tii;
- set de 2 gantere de 20 de kg la 220 de lei;
- set de 2 gantere de 30 de kg in total la 310 lei.

Gasesti si discuri separate, cele din fonta de 0,5 kg sunt 4 lei, de 1 kg 8 lei si tot asa, iar cele de cauciuc sunt de 2 ori mai scumpe.

Pe mine ma tenteaza sa-mi iau 2 gantere de 10 kg cu 130 de lei in total. Eu mai am acasa 2 gantere, numai ca sar din 2,5 in 2,5 kg, ceea ce e mult prea mult pt mine. Si daca ma tin de treaba, e o investitie care nu depaseste pretul unui abonament pe o luna la sala.

danyella2008 06 mar 2013 11:57:13

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1232430)
Neatza!

Eu din pacate nu folosesc manusi si am bataturi in palma, asa ca trebuie neaparat sa imi iau :-s

Incheieturile m-au durut un pic la inceput, dar am realizat ca atunci cand ridici nu trebuie sa ridici din incheietura ci direct din muschiul pe care il lucrezi si mai ales sa nu strangi f tare greutatile.

Burn Intervals.. f tare.. mai ales la exerctiile alea cand trebuie sa tii ambele greutati deasupra capului , moama ma arde muschiul rau de tot.. Dar e superb! :x \m/

Pai asta am facut si eu..miscam la fiecare exercitiu din incheietura...trebuie sa ma concentrez mai bine ;))...si incalzirea articulatilor sa fie sfanta inainte de fiecare antrenament :D
Mie imi spui de exercitiile alea..desi le-am facu cu gantere de 1kg/brat, tremura carnea pe mine :))..dar astazi ma simt fresh ;;)..dupa tura de ieri mi-a trecut si febra musculara:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:04:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO