forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   ChaLean Extreme (http://forum.slabute.ro/sport/chalean-extreme-12227.html)

anqutz 04 mar 2013 10:49:43

ChaLean Extreme
 
De astazi am zis ca incerc un nou program de sport. Ma atrage foarte mult din filmulete si vreau sa ma tin de el toate cele 4 luni. :D Mi-am luat o salteluta de yoga noua, o banda elastica pentru picioare, am greutati, asa ca sunt echipata pentru "razboi". Am pus ochii pe niste gantere de 3 kg cu care vreau sa-mi intregesc echipamentul, dar cred ca le voi cumpara saptamana viitoare.

Mai este cineva cu mine? :)

Kclaudyia 04 mar 2013 11:16:00

Re: ChaLean Extreme
 
EUUUU!!!! Bineinteles :D

Azi am intrat in a 3a luna .. LEAN Phase..
Iubesc programul asta, a facut minuni ptr corpul meu! :x:x

danyella2008 04 mar 2013 11:20:12

Re: ChaLean Extreme
 
Buna!..eu astazi incep saptamana 2 ..imi place foarte mult :D...singura problema este ca nu prea am forta sa lucrez cu greutati mai mari..ma rezum a 2, 3 si 4 kg :">...
Spor la treaba !>:D<

anqutz 04 mar 2013 11:44:44

Re: ChaLean Extreme
 
Suuuper! Ce ma bucur ca sunteti si voi pe aici.

Daniela, nici nu-ti trebuie cine stie ce forta la inceput. Ea se capata pe parcurs, iar acest program este ideal pt asta. Mie imi place sa lucrez cu greutati, asa ca sunt sigura ca ma voi indragosti de el, ca si voi.

danyella2008 04 mar 2013 12:43:52

Re: ChaLean Extreme
 
Si eu prefer sa fac programe cu greutati, decat sa "topai":D..desi in cazul meu ar trebui sa ma axez si pe cardio...dar decat sa fac cardio fara vlaga, mai bine ChaLean Extreme cu energie, pentru ca imi place tare tare :D:x

Kclaudyia 04 mar 2013 13:19:02

Re: ChaLean Extreme
 
Oricum nu conteaza f mult greutatile cu care lucrezi ci mai degraba forma. Important e sa ajungi la "muscle fatigue", cum zice Chalean.

Kclaudyia 04 mar 2013 13:24:50

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231446)
Si eu prefer sa fac programe cu greutati, decat sa "topai":D..desi in cazul meu ar trebui sa ma axez si pe cardio...dar decat sa fac cardio fara vlaga, mai bine ChaLean Extreme cu energie, pentru ca imi place tare tare :D:x

Programul are oricum si cardio, Burn Intervals si Burn it Off.. care sunt solicitante.. ;)

anqutz 04 mar 2013 13:26:36

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1231446)
Si eu prefer sa fac programe cu greutati, decat sa "topai":D..desi in cazul meu ar trebui sa ma axez si pe cardio...dar decat sa fac cardio fara vlaga, mai bine ChaLean Extreme cu energie, pentru ca imi place tare tare :D:x

Asa sunt si eu. De aceea am ales sa las Insanity si sa incep CHLX. Eu am slabit numai cu fitness, mergeam in sala de forta de 3 ori pe saptamana si eram atenta la ceea ce mancam. :D Acum sper sa am rezultate de milioane, vine vara si vreau sa arat bine cand ma afisez pe plaja.

Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1231474)
Oricum nu conteaza f mult greutatile cu care lucrezi ci mai degraba forma. Important e sa ajungi la "muscle fatigue", cum zice Chalean.

Asa e. E important sa-ti cunosti limitele si sa le depasesti. Prima data cand am lucrat cu greutati abia puteam tine in mana gaterele de 3 kg si dupa nici un an trecusem la greutati mai mari fara nicio problema.

redeeadoo 04 mar 2013 13:29:22

Re: ChaLean Extreme
 
Uh mai fetelor va invidiez pentru ca faceti programul :D, si eu il ador, chiar am avut rezultate frumoase cu Chalean :D...de la vara ne pregatim pentru un nou start
sa aveti mult spor si rezultate pe masura efortului
pupici

danyella2008 04 mar 2013 15:18:49

Re: ChaLean Extreme
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1231480)


Programul are oricum si cardio, Burn Intervals si Burn it Off.. care sunt solicitante.. ;)

Da...le-am facut in prima saptamana;;)... ma consolez cu gandul ca am de indurat cardio doar de doua ori/saptamana...nu mor eu din asta >:)...

Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1231483)


Asa sunt si eu. De aceea am ales sa las Insanity si sa incep CHLX. Eu am slabit numai cu fitness, mergeam in sala de forta de 3 ori pe saptamana si eram atenta la ceea ce mancam. :D Acum sper sa am rezultate de milioane, vine vara si vreau sa arat bine cand ma afisez pe plaja.

Cu siguranta asa o sa fie..pt ca esti o fata ambitioasa ;)

Asa e. E important sa-ti cunosti limitele si sa le depasesti. Prima data cand am lucrat cu greutati abia puteam tine in mana gaterele de 3 kg si dupa nici un an trecusem la greutati mai mari fara nicio problema.

Asa am pus si eu problema...decat sa lucrez cu greutati mari si aiurea...mai bine mai mici si corect...normal, pana simt ca ar trebui sa le maresc


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:46:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO