forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Faceti sport de placere? (http://forum.slabute.ro/sport/faceti-sport-placere-9296.html)

deadcountess 01 iun 2011 10:38:28

Faceti sport de placere?
 
Vad ca foarte multe slabute sunt constincioase in ceea ce priveste sportul . Sunt curioase cate dintre voi fac sport de placere sau doar pt ca este sanatos, ajuta la slabire/mentinere.

laurra 01 iun 2011 10:49:01

Re: Faceti sport de placere?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 675129)
Vad ca foarte multe slabute sunt constincioase in ceea ce priveste sportul . Sunt curioase cate dintre voi fac sport de placere sau doar pt ca este sanatos, ajuta la slabire/mentinere.

Sincer?Inca nu am ajuns la stadiul sa-l fac din placere:DDAR,...stiu ca fara el nu slabesc si dupa el ma simt tare bine>:D<
Apropo Contess ai gasit filmuletele cu tracy Andreson?Am facut si eu 25 de min si mi-a terminat bratele si picioarele...#:-s

Michelina 01 iun 2011 10:57:31

Re: Faceti sport de placere?
 
Eu am votat pentru a doua varianta nu ca nu mi-ar place sportul dar nu prea am timp - putinul timp liber incerc sa-l impart in ordinea prioritatilor. Daca as avea mult timp liber mi-ar place sa fac sport.

deadcountess 01 iun 2011 10:57:50

Re: Faceti sport de placere?
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 675137)
Sincer?Inca nu am ajuns la stadiul sa-l fac din placere:DDAR,...stiu ca fara el nu slabesc si dupa el ma simt tare bine>:D<
Apropo Contess ai gasit filmuletele cu tracy Andreson?Am facut si eu 25 de min si mi-a terminat bratele si picioarele...#:-s

Trebuie sa recunosc ca nici nu le-am mai cautat :"> S-a facut vreme asa frumoasa aici si mai mult ma plimb prin padure sau merg cu bicicleta sau pur si simplu sar pe trambulina din curte.:))
Nu mi-a placut niciodata sportul "de casa"

Tina 01 iun 2011 10:59:13

Re: Faceti sport de placere?
 
Sportul e pur si simplu mai mult ca o pasiune, e ceva above all:))), da fac sport cu mare placere, fac oriunde am ocazie, il diversific, nu ma leg de el obsesiv, il schimb mereu, sunt mereu in miscare:)

laurra 01 iun 2011 11:31:29

Re: Faceti sport de placere?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 675151)
Trebuie sa recunosc ca nici nu le-am mai cautat :"> S-a facut vreme asa frumoasa aici si mai mult ma plimb prin padure sau merg cu bicicleta sau pur si simplu sar pe trambulina din curte.:))
Nu mi-a placut niciodata sportul "de casa"

Inseana ca vezi in curtea vecinilor.ei ce zic?:))

deadcountess 01 iun 2011 11:43:00

Re: Faceti sport de placere?
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 675175)
Inseana ca vezi in curtea vecinilor.ei ce zic?:))

Cred ca mai degraba ei ma vad pe mine si mor de ras.:))

Si inca o chestie de ras: asa sondaj "inteligent" am facut incat nu mi se potriveste perfect nici una din variante. Daca fac sport fac numai de placere, dar din cauza ca nu-mi plac toate sporturile am momente cand nu fac deloc. De multe ori imi propun sa fac tot felul de activitati care mi se par plictisitoare -gen tot felul de exerctitii "de casa" dar de obicei raman doar cu intentia si nu ma apuc veci.

anqutz 01 iun 2011 12:10:49

Re: Faceti sport de placere?
 
Daaaa, il fac de placere. :x Si in functie de starea de spirit pe care o am imi aleg si ce sport sa fac in ziua respectiva.

Slabuta 01 iun 2011 12:30:44

Re: Faceti sport de placere?
 
Eu nu pot fara sport... :)

Zilele in care nu fac sport sunt cu "fundu-n sus" :)) fara chef, fara dispozitie, fara pofta de viata, totul este gri si nimic nu ma satisface.:">

Ador sentimentul de dupa, sunt cel mai fericit om, cu un zambet pana la urechi :D

Aici merita mentionat ca nu orice sport ma face sa ma simt asa:), doar tot ce e dinamic, saritor, la viteza medie, mare, miscari cat mai rapide si complexe... in cateva cuvinte, sa imi aduca aminte de dans :)

jessik 01 iun 2011 21:05:00

Re: Faceti sport de placere?
 
pff cand am energie, mers cu placere la sala,, si apoi dupa, am si eu un sentiment placut,, ma simt altfel..
sunt si zile in care efectiv sunt prea obosita.. cum is azi.. dar ma gandesc ca un pic de sport mai usurel nu strica..
m-am obishnuit de cativa ani sa fac sport.
am avut perioade in care aratm mult mai bine.. acum is la mijloc, dar continui sa fac sport
sportul e sanatos, o recomand tututor sa faca. nu neaparat pt a slabi. e bun pt inima, si restul.
sportul trebuie sa fie un stil de viata pt oricine la orice varsta


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:51:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO